Banaan – odav ja rikas terviseallikas

Veiko Huuse

0 Jagamist
0
0

Banaan on üks paljudest looduseimedest, mille söömisel saab inimene oma tervise jaoks vajalikud vitamiinid ja mineraalid, et olla terve. Banaanikoor aga muudab mängu täielikult. Jagan ka tervisejoogi retsepti banaanikoorte ja sidrunitega.

Banaan – odav ja rikas terviseallikas

Banaan on odav puuvili aga väga rikas vitamiinide ja mineraalide poolest! Puuvili, mida tuleb süüa koos koorega!

Banaan on odav puuvili ja inimesed saavad seda osta igast poest. Kuid inimesed alahindavad banaani väärtust, nad pole kursis banaani omadustega, kuidas banaani süüa, tarbivad vähe ja võibolla on selles süüdi odav hind ja inimeste rikutud mõttemaailm, et ainult kallid tooted on kasulikud? Tegelikult pole kõik kallid tooted kasulikud ja soovitan alati ennem ostmist teha kodutööd, eriti kui on tegemist toiduga või tervisetootega. Toit on inimese hinge kütus ja kui see on puhas ja kasulik, siis su hing on terve.

Banaan on võimas toitev jõuallikas, kiudainerikas, rasva- ja kolesteroolivaba. Banaan sisaldab sinu keha jaoks vajalikke C vitamiini, kaaliumi, kiudaineid, pektiini,….

Kui inimesed söövad iga päev ühe banaani, on nad tervemad, energilisemad ja näevad nooruslikud välja.

Banaani kasutegurid

Banaani vitamiinid ja mineraalid
 • Parem nägemine
 • Kaunim ja tervem nahk
 • Hüdreeritud keha
 • Ennetab lihaskrampe
 • Aeglustab vananemist
 • Hoiab seedesüsteemi korras
 • Energiaallikas sportimisel
 • Maandab ärevust ja stressi
 • Tugevdab luude tihedust
 • Parandab une kvaliteeti
 • Hoiab hambad korras
 • Vähendab südamehaiguste riski
 • Parandab neerude tervist ja tööd
 • Parandab insuliini resistentsust
 • Ravib kõhulahtisust(parim tulemus roheliste banaanidega)
 • Hoiab kehas elektrolüütide tasakaalu
 • Rikas aminohapete ja ensüümide poolest
 • Banaani pektiin aitab lagundada kehas süsivesikuid ja rasva
 • Sisaldab palju antioksüdante, sh flavonoidid ja amiinid
 • Sobib dieediks, sest täidab kõhtu ja hoiab täiskõhutunnet

Banaan sisaldab palju kaaliumi ja mõni teadmainimene peab seda kogust inimese jaoks ohtlikuks. Tänaseni pole aga ühtegi tõestust, et see nii ka on. Seega, banaan ja iga toit on ohutu, kui tarbida mõistlikult.

Banaanikoor muudab mängu täielikult

Vähe on räägitud banaanikoorest. Banaani juures on banaani koorel isegi suurem tähtsus, kui sisul. Palun ärge visake banaanikoori ära! Banaanikoor sisaldab ülal pildil näidatud vitamiine ja mineraale kordades rohkem kui viljaliha ise. Mitmekordselt on võimendatud banaanikoores: Vitamiin C, Vitamiin B6 ja B12, Magnesium, Kaalium, kiudained, valk.

Banaanikoorega saab teha näomaske, puhastada nägu, ravida vistrike, veenilaiendeid ja palju muud.

Baanaanikoori võid keeta veidi ja büreestada või büreestada värskelt. Mõlemal juhul on koor kasulik ja vajalik sinu kehale.

Iga toiduga kehtib üks reegel: Tarbi targalt ja vajaduspõhiselt!

Jagan siin oma isikliku tervisejoogi retsepti. Mina joon seda igal hommikul kohe kui olen ärganud ja samuti enne magama minekut. Jook on tehtud sidrunitest ja banaani koortest. Sidrunit teab iga inimene, et see on maailmas ainulaadne imevili, mis tervena sisaldab 4 erinevat C vitamiini, lisaks kaaliumi, B6, A vitamiin, rauda, kiudaineid, vett ja palju muud kasulikku. Üks sidrun sisaldab 80% sinu päevasest C vitamiini kogusest ja kui lisada banaan, siis on sul päevane C vitamiini vajadus rahuldatud.

C – VITAMIIN on ainus vitamiin, mida inimene ise ei sünteesi aga ilma milleta inimene ei ela. Seega on see eluliselt vajalik ja C vitamiini peetakse universaalseks ravimiks kõigi haiguste raviks.

Tervisejoogi Retsept:

Koostisosad: 3-4 tervet sidrunit, 2-3 banaani ja puhast vett.

Sidrunid ja banaanid

Tegevus: Võta kauss, lisa sinna 1 spl soodat, vala peale 2-3 liitrit toasooja vett. Pane terved sidrunid ja banaanid sinna vette. Leota veidi(1 min) ja pese puuviljad soodavees puhtaks. Lapiga nühi puuviljad soodavees üle.

Sidrunid tükelda tervelt, koos koore ja kividega, kuueks tükiks ja pane tükid blenderisse. Koori banaanid, banaani koortel lõika varrejupp ja must ots ära ja tükelda banaanikoored tükkideks. Lisa tükeldatud koored blenderisse, kus ees ootavad sidrunitükid. Vala peale toasooja vett, umbes 250-300ml. Banaani viljaliha lõika viiludeks, pane kaanega karpi ja see sügavkülma. Saad igal ajal kasutada smuutide ja muude toitude tegemisel.

Tükeldatud sidrunid ja banaanikoored blenderis

Käivita blender ja lase töötada 5-6 minutit. Tekib mõnus pehme büree. Vala see büree purki, sulge kaanega ja pane külmkappi. Igal hommikul ja õhtul võtad purgist 1-2 spl seda büreed, paned tassi, valad peale 150-200 ml toasooja vett ja jood tühja kõhu peale ära.

Blenderist purki valatud valmistoode. Büreestatud sidrunid ja banaanikoored.

Enne joomist võid tassi lisada ka veidi kaneeli, 1 spl korralikku kvaliteetset külmpress Oliiviõli ja miks mitte ka lisada 1 spl Õunasiidri äädikat(oluline et on “emaga”).

Soovin kõigile tugevat tervist!

Autor: Veiko Huuse

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.