Iseorganiseeruv ühiskond

3 Jagamist
3
0
0

Organisatsioon, kus puuduvad ülemused.
Organisatsioon, kuhu oled oodatud sellise inimesena, nagu Sa oled.
Organisatsioon, mis organiseerib ennast ise.
Organisatsioon kui organism.
Elus organisatsioon.

Tundub võimatu?

Belglane Frédéric Laloux — sotsiaal- ja majandusteadlane ning kirjanik — käsitleb oma põhjaliku uurimistöö tulemusena sündinud raamatus „Reinventing Organizations: A Guide to Creating Organizations Inspired by the Next Stage of Human Consciousness” („Taasleiutame organisatsioonid. Loome organisatsioone kooskõlas inimkonna uue teadlikkusega”) iseorganiseerumist, terviklikkust ja evolutsioonilist eesmärki. https://www.reinventingorganizations.com/

Oma videos tutvustab Erki Laansalu neid kontseptsioone, mudeleid ja süsteeme lähemalt, alates võimalikest töö tasustamise süsteemidest ja lõpetades meeskonnas tekkida võivate ebakõlade ja suhtlemisprobleemide lahendamisega.

Video on salvestatud 2017. aastal Tallinnas. Kohale tulnud kuulajad olid rabatud ja jäid ootama aega, millal hakatakse selliseid iseorganiseeruvaid harmoonilisi organisatsioone Eestis rajama. Nüüd on möödunud paar aastat ja sellesuunalisi olulisi edusamme on näha ka Eestis. Sellest kõigest hakkame järgemööda rääkima meie uuel kanalil fonte.news.

3 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.

Indrek Vainu: Õnnelikuks teeb lihtne elu

Tutvustame Vaba Eesti homse suurürituse esinejat Indrek Vainut: "Meie valik on elada metsas ja ma ei heida ette korteris elamist, aga tekib küsimus, kas elus olemise eesmärk on kuni surmani lihtsamini elada. Ma soovin, et inimesed saaksid aru, et tegelikult peitub õnn lihtsas elus ja loodusega üks olemises. Et meile on veel jäänud meie maa ja kultuur ning see on esmatähtis. Kõik muu – raha ja staatus – on tühine ja kaduv nagu tolm."
Meri

Vaba Eesti

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.