Iseorganiseeruv ühiskond

0 Jagamist
0
0

Organisatsioon, kus puuduvad ülemused.
Organisatsioon, kuhu oled oodatud sellise inimesena, nagu Sa oled.
Organisatsioon, mis organiseerib ennast ise.
Organisatsioon kui organism.
Elus organisatsioon.

Tundub võimatu?

Belglane Frédéric Laloux — sotsiaal- ja majandusteadlane ning kirjanik — käsitleb oma põhjaliku uurimistöö tulemusena sündinud raamatus „Reinventing Organizations: A Guide to Creating Organizations Inspired by the Next Stage of Human Consciousness” („Taasleiutame organisatsioonid. Loome organisatsioone kooskõlas inimkonna uue teadlikkusega”) iseorganiseerumist, terviklikkust ja evolutsioonilist eesmärki. https://www.reinventingorganizations.com/

Oma videos tutvustab Erki Laansalu neid kontseptsioone, mudeleid ja süsteeme lähemalt, alates võimalikest töö tasustamise süsteemidest ja lõpetades meeskonnas tekkida võivate ebakõlade ja suhtlemisprobleemide lahendamisega.

Video on salvestatud 2017. aastal Tallinnas. Kohale tulnud kuulajad olid rabatud ja jäid ootama aega, millal hakatakse selliseid iseorganiseeruvaid harmoonilisi organisatsioone Eestis rajama. Nüüd on möödunud paar aastat ja sellesuunalisi olulisi edusamme on näha ka Eestis. Sellest kõigest hakkame järgemööda rääkima meie uuel kanalil fonte.news.

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Organisatsioon, kus puuduvad ülemused.Organisatsioon, kuhu oled oodatud sellise inimesena, nagu Sa oled.Organisatsioon, mis organiseerib ennast ise.Organisatsioon kui organism.Elus…

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“