Mina olen maailm

Kujuta ette, et ärkad hommikul maailma, kus pole reegleid, piiranguid, seadusi.
14 Jagamist
14
0
0

Autor: Katre Kuus

Mängime üht mängu….

Kujuta ette, et ärkad hommikul maailma, kus pole reegleid, piiranguid, seadusi.

Selline hommik lihtsalt….

Avad televiisori ja seal ainult sahiseb. Avad raadio ja eetris on vaikus. Postkast on tühi ja kui avad netis delfi või Postimehe, siis vaatab vastu valge leht.

Mida sa teeksid?

Mitte keegi ei ole sulle ütlemas, mida sa peaksid tegema ja kuidas käituma või mida mõtlema.

Kuidas see päev tundub sulle?

Millega sa selle päeva täidad?

On see sulle hirmutav või pigem vabastav?

Hääl sinus ütleb, et ei, nii ei saa, siis järgneb anarhia.

Kas sa ise läheksid varastama, lõhkuma ja tapma?

Mida sa teeksid?

Kas see töö, mida sa teed, on sinu hingeteega kooskõlas?

On sinu ümber just need inimesed, kes sind toetavad, julgustavad ja tõstavad?

Kas sa iseendale meeldid või kas su elu ja valikud meeldivad sulle?

Tihti me hoiame oma tähelepanu välisel ja ootame, et seal midagi muutuks või keegi ütleks meile, mida ja kuidas teha.

Kujuta ette, et sa hakkad iseendalt küsima….

Kas see tegevus või otsus on mulle hea, kas see toetab mind?

Kui sina ise oled maailm ja sinust endast algab kogu maailm, siis milline see on?

Kristi Malmi joonistus

14 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Meri

Vaba Eesti

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.
Silvia Ilves, Meeli Lepson, Karmen Tellisaar, Saale Kareda

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.

Veiko Huuse pöördumine

Veiko Huuse: Jälgi protsesse nüüd ja lähipäevil. Avalikuks tuleb kogu tõde ja meie, vaba rahvas, juhime koos oma maad edasi! Me seisame iseenda, oma lähedaste ja kogu maailma rahvaste vabaduse eest. Meiega on kogu universumi valguserüütlid, inglid, šamaanid, elusad hinged. Valgus, vabadus ja armastus võidab alati. Meiega on loodusvägi, maavägi ja elusate hingede vägi. Me katame kogu maa valguse ja armastusega. Vaba Eesti Looja

Indrek Vainu: Õnnelikuks teeb lihtne elu

Tutvustame Vaba Eesti homse suurürituse esinejat Indrek Vainut: "Meie valik on elada metsas ja ma ei heida ette korteris elamist, aga tekib küsimus, kas elus olemise eesmärk on kuni surmani lihtsamini elada. Ma soovin, et inimesed saaksid aru, et tegelikult peitub õnn lihtsas elus ja loodusega üks olemises. Et meile on veel jäänud meie maa ja kultuur ning see on esmatähtis. Kõik muu – raha ja staatus – on tühine ja kaduv nagu tolm."