Foto: Trepp Eesti metsas. Teekond harmoonias. Allikas: Veiko Huuse fotoarhiivist

Kohalolu hetk peredele 3.-5. märts 2023

Veiko Huuse

0 Jagamist
0
0

Vaba Eesti kogukond korraldab igal kuul suveräänsete ja vabade inimeste koosviibimisi. Sa ei pea olema kogukonna liige sündmusel osalemiseks. See on kõigile vabadele inimestele, kes tahab osaleda harmoonilise elukeskkonna loomisel.

KUTSE UUTMOODI PERESÜNDMUSELE – KOHALOLU HETK PEREDELE 3.-5. MÄRTS 2023.

Kallid teekonnakaaslased, kutsume teid peresündmusele, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad üheskoos teiste vabalt mõtlevate ja avatud meelega peredega koos luua vabas keskkonnas, kus kõik on hoitud ja toetatud, hoolitsetud ning armastatud.

Sündmust iseloomustavad – ehtsus, siirus, avatus, hoolivus, samuti ka mängulisus, kergus, koosolemise ja tegemiste rõõm, jagamine, teadlikus, loovus, ilusama tuleviku loomine jms –
kõike seda me praktiseerime ja jagame, toetades teineteist. Kokkuvõtvalt võib see sündmus välja näha kui suur suguvõsa südamlik ja rõõmus koosviibimine, kus me lapsevanematena meenutame/õpime lastelt kuidas olla taas lapsed, lapsed omakorda kasvavad ja arenevad ise meie poolt loodud vabas õhkkonnas. Tegutsedes koos, peredena, loome ühtsust, teineteist toetavat ühiskonda läbi kerguse, mängulisuse, siira rõõmu väljendamise. Tervendame omavahelisi suhteid ning loome helgema ja ilusama homse.

Kuigi sündmus on eelkõige mõeldud peredele, on siiski kõik oodatud osalema ka eraldi, ka mitte ainult Vaba Eesti kogukonna liikmed, sest ühtsuse loomine lahustab piirid ja raamid, ning liidab meid kõiki.

Sündmus toimub 3.-5.03.2023, koguneme reede õhtul ja lõpetame pühapäeva lõunaks.

Huvilistel palun registreeruda hoogsalt, viimane aeg registreerimiseks on nädal ennem sündmust!
Palve lastevanematele:
a) tehke kodus lastele selgitustöö, et nad oleksid valmis jagama mänguasju, mis nad kodunt kaasa võtavad.
b) mõelge üks või paar mängu, mida saab suures ringis mängida.
c) kui keegi oskab laulda ja/või mingit pilli mängida, siis seda võib koosolemisel teha.
d) lapsevanemad, kelle lapsed vajavad tuge tegutsemise oskustes, vastutavad ise lapse toetamise eest teda saates.

Mida kaasa võtta?
Võimlemiseks võimlemismatid või lebomatid. Matkaks vastavad soojad ja mugavad riided. Sularaha energiavahetuseks.
Kohapeal olemas: Täisvarustusega köök, voodipesud, seminariruum koos projektoriga, pesemisvõimalused. Kohaga tutvuda saab siin:
https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/rahvuspargid/karula-rahvuspark/1733
Osaluspanus täiskasvanule 55 – 77€,
Lapsele alates 2a. – 22 – 33€, pisemad tasuta.

Hinnavahemik on antud selleks, et soovijail on alati võimalus rohkem panustada, ning sellega lisada kergust nende ellu, kes sellel hetkel ei saa nii suure summaga panustada, kuid soovib väga osaleda. Mõlema soovi puhul palun eelnevalt teavitada, siis saame üle panustatud raha jagada
vastavalt vajadusele nende vahel, kes on selleks soovi avaldanud ja/või võimalusel ka korraldajate vahel, sest korraldamine on omal kulul(vabast ajast). Osaluspanus sisaldab: majutus, toitlustus, sündmuse korraldamine.

Toit on kerge, kuid külluses ning toetav. Kes soovib tutvuda menüüga , saab seda teha küsides registreerumisel e-maili teel.

Majutus on lihtne, enamus on 4-kohalised toad, kuid võimalik, et osadel tuleb arvestada et ööbida tuleb ühes suuremas ruumis ühiselt.

Transport!
Palun anda teada kõikidel tulijatel, kel on olemas autos vaba ruumi, et saaks vajadusel kedagi peale võtta, ning samuti ka nendel, kes vajavad/soovivad transporti. Kindlasti märkige ära ka, kust tulete.

NB! Seekord palun osalejatel teha ettemaks suuruses 10€ iga täiskasvanu kohta kontole:
EE964204278644929113, Andrei Roosiväli, märkustesse lisage “toetus”.
Ettemaksuga kinnitate omale koha majutuses. Ettemaks tagastamisele ei kuulu! Ülejäänud summa arveldame kohapeal sulas.

Registreerimisel saate emailiga kogu sündmuse päevakavad ja toitlustuse info.

Kohtade arv on piiratud!

Peatse kohtumiseni.

Korraldajad: Andrei, Ragnar ja Katrin.
Kontaktid broneerimiseks:
Andrei Roosiväli
Telefon ja Telegram: 5287966
e-mail: andrei78@windowslive.com

0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.