Otsigem vastuseid eneseteadlikkuse, mitte väliste stiimulite kaudu

0 Jagamist
0
0


Autor: Chris Kala

Eneseareng ja eneseabi on viimastel aastatel väga tugevalt hoogu kogunud. Nende kahe sõnaga kaasnevad ka valdkonnad nagu vaimsus, spirituaalsus ja esoteerika. Nende kolme kombinatsioon on pannud meid kõiki ühiskonnas tegelema iseendaga. Umbes kümme aastat tagasi, kui hakkasin vaimset teerada käima, naerdi mind välja, kui rääkisin vaimsetel ja abstraktsetel teemadel, kuid täna on sõna vaimsus miski, millega on mingis mahus kokku puutunud enamik inimestest.

Pole olemas inimest, kes ei oleks kuulnud sõna vaimsus. See on ühtlasi toonud endaga kaasa ühiskondliku maailmapildi muutumise nii selles suunas, kellena me ennast inimestena defineerime ja mõtestame, kui ka selle, millised elukutsed on viimase viie aasta jooksul esile kerkinud. Näiteks holistiline karjäärinõustaja, holistiline mentor, ruumihoidja, õnnekoolitaja, armastuse koolitaja jt on uued ametinimetused.

Oma vaimse rännaku jooksul olen hakanud märkama seda, et paljudel on kalduvus otsida abi endast väljastpoolt. Jah, sõna vaimsus on kõigile tuttav ning mingis mahus vaimsete asjadega ka tegeldakse, aga kui paljud on tegelikult valmis iseendaga päriselt tegelema?

Näen, et probleemiks on abi ja vastuste otsimine endast väljastpoolt. Vastuseid otsitakse terapeutide, coachide, koolitajate, raamatute, vaimsete gurude, selgeltnägijate jt tegelaste käest. Iseenesest ei ole see vale, aga väga suur osa eelnimetatutest, kes saavad ja soovivad meid näiliselt aidata, ei ole võimelised meid tegelikult aitama. Lõplik vastutus ja otsus muutuste osas tuleb igaühel ise ette võtta ja teoks teha.

Erica Jongile  kuulub selline lause: „Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn’t” ehk „Nõuanne on midagi, mida me küsime siis, kui me teame vastust, aga loodame, et see nii ei oleks.” See viitab väga konkreetselt sellele samale, et paljudel inimestel  puudub indiviidi tasandil oskus, julgus ja võimekus võtta täielikku vastutust oma probleemide, murekohtade, mõtete, tegude, põhjuste, kannatuste jne eest. Palju lihtsam on lasta kellelgi teisel öelda, mida me tunneme ja mida miski meie jaoks tähendab. Aga oskus tõlgendada märke ja teadvustada erinevaid olukordi oma elus on üks kõige olulisemaid asju, mis aitab meil enesearengu teel efektiivsemalt navigeerida ja liikuda iseendaga parema kontakti suunas.

Eneseteadlikkus on siinjuures peamine võti. Enda kõrvalt märkamise ja enda elu vaatlemise oskus on see, mille kaudu me saavutame parema kontakti iseendaga. Jah, teinekord võib väliste stiimulite kasutamine tulla kasuks, aga minu kogemus ütleb, et see eeldab ka valmisolekut sealt tulenevat informatsiooni vastu võtta. Kõik saab alguse meie sisemaailmast ja mitte keegi väljastpoolt ei saa meid ealeski ennast muutma panna ega ka ka muuta. Ainult meie ise saame ennast muuta.

Seetõttu juhin − käsi südamel − tähelepanu sellele, et panustada tuleks eneseteadlikkuse kasvule, oma analüüsivõime arendamisele ja iseendast teadlikumaks saamisele oma emotsioonide, tunnete, reageerimiste, mõtete ja sõnade vaatlemise tulemusena.

Chris Kala on podcastide „Ausad mehed” ja „Ausad naised” juht ja looja. Chris on avaldanud tänaseks kolm raamatut: „Ebaõnnestunud!”, „Mõistmaks, kes ma olen” ja „Kontaktis endaga − ausad vestlused elus ja pildis”.

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.

Loomisseadus versus reageerimisseadus

Teadvusta ja näe, mis tegelikult toimub! Nii kaua kui elame reageerimisseaduse järgi, on meie loomis- ja manifesteerimisvõime riivi ja luku taga ning me ei saa soovitut oma ellu kutsuda. Me elame siis inimesena alateadvuse mõju all vastavalt inimlikele programmidele. Kui me ei soovi maailmas kannatusi juurde tekitada, siis liigume reageerimisest loomisesse.