Foto: Illustreeriv - kombain viljapõllul

Toiduvabaduse vaenlased

Tracy Thurman

0 Shares
0
0

Igas sõjas on tingimata vaenlase jõud ja sõda meie toiduvarude vastu pole erand. 

Käsitleme käimasolevaid rünnakuid põllumeeste vastu kogu maailmas. Tänases artiklis vaatleme mõningaid nende sündmuste taga olevaid süüdlasi. Kõigile, kes süvenesid türanliku Covidi poliitika taga olevatesse üksustesse, tunduvad paljud allolevas loendis olevad nimed üsna tuttavad.

Toiduvabaduse vaenlased

Bayer/Monsanto

Bayer ühines 2018. aastal Monsantoga, ühendades Agent Orange’i  ja teedrajava  keemiasõja eest vastutavad ettevõtted. 1999. aastal kiitles Monsanto tegevjuht Robert Shapiro, et ettevõte kavatseb kontrollida “kolme maailma suurimat tööstusharu – põllumajandust, toiduaineid ja tervist -, mis nüüd tegutsevad eraldiseisvate ettevõtetena. Kuid on rida muudatusi, mis viivad nende integreerimiseni. Tänapäeval kontrollivad need keemiatootjad suurt osa maailma toiduvarudest. 

Cargill ja USA Põllumajandusministeerium (USDA)

Cargill on Maailma Majandusfoorumi partner ja USA suurim eraettevõte. See behemot monopoliseerib   maailma toiduainetööstuse, sealhulgas Ameerika Ühendriikide lihatöötlemise kujuteldamatult suuri valdkondi . Cargilli äritavad koos Ameerika Ühendriikide Põllumajandusministeeriumi kaaslaste poolt jõustatud “suurem on parem” poliitikaga on viinud paljude kohalike tapamajade sulgemiseni, mis on sundinud farmereid sõltuma mõnest ettevõtte megatapamajast. See jätab põllumeestele  14 kuud või kauem ootama  lihalõikamist, mille jaoks nad peavad sageli oma loomi transportima sadade kilomeetrite kaugusele – tõepoolest, põllumehed ja karjakasvatajad peavad broneerima töötlemiskuupäevad kuni aasta enne looma sündi. Cargilli tapamajade kõrged tasud aitavad kaasa liha hinna hüppeliselt tõusule – seda kõike samal ajal, kui farmerid ise saavad vaevalt piisavalt palka, et katta kariloomade kasvatamise kulud. Samal ajal tagab USDA, et nende poliitika takistaks põllumeestel ise oma farmides liha töötlemast.

Tere, usaldus

“Wellcome Trust” , Glaxo endine omanik enne SmithKline’iga ühinemist, mängis Suurbritannia Covidi kokkuvarisemises suurt rolli ega vabanda oma eesmärgi pärast vähendada teie toidualase sõltumatust. Wellcome Trust Funds Livestock, Environment and People ( LEAP ), organisatsioon, mis on pühendunud käitumismuutuste väljatöötamisele ja katsetamisele, et sundida avalikkust loobuma oma toidust liha ja piimatooteid. LEAPi kaasdirektor Susan Jeffs  kurdab  , et inimeste motiveerimine toidule keskkonnamõju märgistusega ei paista toimivat: “Inimesed on juba väga väljakujunenud harjumustesse sisse elanud” ja soovitab selle asemel muuta tööstuse pakutavat, sundides seeläbi tarbijaid valikuid tegema. Wellcome Trusti teadlased soovitavad ” kättesaadavuse sekkumisi “, mis ” toetuvad vähem üksikutele agentuuridele “, et vähendada juurdepääsu loomsetele toiduainetele. Teadlane  Rachel Pechey  arvab, et “lihamaksud on paljulubavad tõendid tõhususe kohta, kuid need on olnud uuringutöös vähem vastuvõetavad … me ei taha valida kõige vastuvõetavamaid [lahendusi].”

Maailma Terviseorganisatsioon

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus , WHO peadirektor, soovib, et te usuksite, et toidu tootmine vastutab peaaegu ühe kolmandiku ülemaailmsest haiguskoormusest. Ta kutsub üles muutma ülemaailmset toidusüsteemi taimse toidu suunas, vähendama liha ja piimatoodete tarbimist ning jõustama poliitikat kliima säästmiseks dieedi piiramise kaudu. WHO 2022. aasta  aruandes  jõuti järeldusele, et “märkimisväärsed tõendid toetavad elanikkonna nihkumist tervisliku taimse toitumise poole, mis vähendab või kõrvaldab loomsete saaduste tarbimist.”

Maailma majandusfoorum

Tõenäoliselt olete tuttav Maailma Majandusfoorumi ja selle suure lähtestamise kavaga. Külastage nende veebisaiti ja käsitlege ennast selliste suupistetega nagu  5 põhjust, miks putukate söömine võib kliimamuutusi vähendada ,  miks me peame andma putukatele oma toidusüsteemides väärilise rolli ja  miks me võime varsti putukaid süüa . Piisab, kui öelda, et nende plaanid teie toitumise tuleviku osas on selged.

EAT Forum,  Lancet ning nende Big Tech ja Big Chemical partnerid

EAT foorum on “pühendatud meie ülemaailmse toidusüsteemi muutmisele usaldusväärse teaduse, kannatamatute häirete ja uudsete partnerluste kaudu.” Selle asutasid eelnimetatud Wellcome Trust, Strawberry Foundation ja Stockholmi vastupidavuskeskus. Nende algatuse FRESH – jätkusuutlikkuse ja tervise toidureform – eesmärk on muuta ülemaailmset toidusüsteemi.  Algatuse FRESH partnerite  hulka kuuluvad Google, Cargill, Syngenta, Unilever, Pepsico ja paljud keemilised töötlejad, nagu BASF, Bayer ja DuPont – üsna veider tegelasi tervisliku ja jätkusuutliku toitumiskava väljatöötamiseks. EATi Shifting Urban Diets Initiative soovitab linnadel võtta kasutusele  Lanceti poolt heaks kiidetud  planeedi tervisedieet , mille kohaselt seatakse taimsed valgud asendama liha ja piimatooteid. Punane liha on piiratud 30 kaloriga päevas. EAT koostatud raportis leiti, et  ümberkujundamine, mida nad soovivad meie toitumisele peale suruda,  “ei ole tõenäoliselt edukas, kui see jäetakse üksikisiku otsustada” ja “nõuavad ümberkujundamist süsteemsel tasandil rangete poliitiliste sekkumistega, mis hõlmavad seadusi, maksupoliitikat. meetmed, subsiidiumid ja karistused, kaubanduse ümberkorraldamine ning muud majanduslikud ja struktuurilised meetmed.

Rockefelleri sihtasutus

Rockefellerite perekonna liikmed võivad olla rohkem kui keegi teine ​​ajaloos süüdi selles, et põllumajandus on pöördunud iseseisvatest peretaludest eemale korporatiivsete konglomeraatide poole. 

1947. aastal asutas Nelson Rockefeller  Rahvusvahelise Põhimajanduskorporatsiooni,  et moderniseerida ja korporeerida põllumajandus Lõuna-Ameerikas, eriti Brasiilias ja Venezuelas. IBEC muutis põllumajanduse sõltuvaks kallitest masinatest ja sisenditest, mis maksid talupoegade elujõulisusest välja. Ameerika Rahvusvaheline Majandus- ja Sotsiaalarengu Assotsiatsioon (AIA), Rockefelleri rahastatud heategevusorganisatsioon, aitas üles ehitada turgu,  mille kaudu IBEC saaks oma omanikke rikastada . Kui IBECi reklaamkirjanduses väideti, et ettevõte abistab heldelt kolmandat maailma, pakkudes vajalikke tarbekaupu ja teenides samal ajal kasumit, siis lähemal uurimisel oli tegemist lihtsalt Rockefellerite vana Standard Oili mudeli järgi üles ehitatud äriettevõttega, kus väiksemad konkurendid on sunnitud kasutama monopoolseid tavasid enne hindade tõstmist. 

See taktika viidi nn  rohelise revolutsiooniga täiesti uuele tasemele , esmalt 1940. aastatel Mehhikos, seejärel 1960. aastatel Filipiinidel ja Indias, aga ka Ameerika Ühendriikides. Traditsioonilised põllumajandustavad, nagu sõnniku kasutamine põliskultuuride väetisena, asendati mehhaniseeritud keemilise põllumajanduse mudeliga, mille käigus kasutati Rockefelleri rahastatud uusi seemnesorte, mis olid välja töötatud nii, et neil on vaja naftakeemilisi väetisi ja pestitsiide, et toota oluliselt suuremat saagikust võrreldes eelmise aastaga nende riikide talupoegade kasvatatud traditsioonilistest põllukultuuridest. 

Väärib märkimist, et Rockefellerid kui naftaoligarhid teenisid naftapõhistest väetistest ja pestitsiididest palju kasu, mida see uus meetod nõudis. Kasvatatud põllukultuurid olid peaaegu kõik teraviljad nagu riis ja asendasid toitainerikkamad traditsioonilised põllukultuurid nagu hirss. India koges toidu tarbimise suurenemist, kuid  toitumise vähenemist : kuna toidust oli rohkem tühje kaloreid, kuid vähem puuvilju, köögivilju ja loomseid valke, kadusid toidust mikroelemendid. Sagenesid aneemia, pimedus, viljakusprobleemid, madal sünnikaal ja immuunpuudulikkus.

Kuigi rohelist revolutsiooni tervitati kui maailma nälja ja vaesuse lahendust,  mürgitas see ka kohalikke veevarusid , kurnas mulda ja  jättis põllumehed võlgadesse uppuma  , kuna nad ei suutnud enam iseseisvalt vajalikku väetist ja seemneid toota. Teadlikud lugejad näevad, kuidas hilisem Monsanto GMO Roundup-Ready seemnemudel järgis seda Rockefelleri loodud mänguraamatut.

2006. aastal avaldasid Rockefelleri sihtasutus, Bill Gates ja teised  Aafrika Rohelise Revolutsiooni Liitu ehk AGRA-t ning nad järgisid taas seda tõestatud mänguraamatut. Alates AGRA käivitamisest on Aafrika bioloogiline mitmekesisus kadunud ja tõsiselt alatoidetud inimeste arv Sahara-taguses Aafrikas on kasvanud peaaegu 50 protsenti, isegi ÜRO enda  aruannete kohaselt . Täpselt nagu Indias, petitakse põllumehi loobuma  toitainetihedast  ja põuakindlast põllukultuurist, nagu hirss, vastutasuks GMO-maisi tühjade kalorite eest. Sajad Aafrika organisatsioonid on  nõudnud  selle neokoloniaalse projekti lõpetamist, jättes Aafrika põllumajanduse tuleviku põlispõllumeeste kätte, kes tunnevad maad kõige paremini.

Nüüd on Rockefelleri sihtasutus võtnud sihikule USA toidusüsteemi, kasutades  programmi Reset the Table  , mis käivitati 2020. aastal vaid nädalad pärast suure lähtestamise väljakuulutamist. Kaasavust ja võrdsust nõudva roosilise keelekasutuse all öeldakse aruandes, et „edu saavutamiseks on vaja teha mitmeid muudatusi poliitikates, tavades ja normides”. See hõlmab suurt tähelepanu andmete kogumisele ja eesmärkidele, mis on tihedalt kooskõlas One Health Agendaga – sellest lähemalt tulevases artiklis.

Bill Gates ja Gatesi sihtasutus

Bill Gates on järginud Rockefelleri mänguraamatut oma varanduse fumigeerimiseks ja oma maine muutmiseks – samal ajal rikkust suurendades – läbi filantrokapitalismi küünilise nipi. 

Tema sõrmed on sügaval igas rahvatervise pirukas ja tema mõju toidusõdades on peaaegu võrdne. Lisaks võltsliha arendamise rahastamisele  on ta ülalmainitud AGRA programmi taga, investeerib geoinseneri programmidesse  päikese hämardamiseks ja omas 2021. aasta jaanuari seisuga  242 000 aakrit USA parimat põllumaad , mis teeb temast suurima põllumaa eraomaniku. USA. On häiriv mõelda, et mees, kes usub, et peaksime pärisliha järk-järgult loobuma, kontrollib nii suurt osa tootmismeetodist.

USAID ja BIFAD

Teine organisatsioon, mis sunnib teid putukaid sööma, on USAID. See võib üllatada mõnda teist, kes arvab USAID-ist kui organisatsioonist, mis on pühendunud kolmanda maailma riikide abistamisele, mitte kui kauaaegsele Trooja hobusele CIA operatsioonide jaoks. (Kas suhtute sellesse väitesse skeptiliselt? Minge küülikuauku  siit  ja  siit  ja  siit  ja  siit .) Nende rahvusvahelise toidu- ja põllumajandusarengu juhatus, tuntud kui BIFAD, avaldas aruande pealkirjaga ” Kliimamuutustega kohanemise ja leevendamise süsteemsed lahendused “. Selles raportis kutsutakse üles täielikult muutma toiduainetega varustamist ja ülemaailmset põllumajandust. Nad teevad ettepaneku seda teha ESG skoori, süsiniku jälgimise ja putukate söömise kaudu. 

Niisiis, kuidas õnnestub neil organisatsioonidel oma tegevuskava maailma elanikkonnale peale suruda? Neil õnnestub see ainult siis, kui sa nõustud sellega ja toetad poliitikuid ja poliitikat oma riigis. Kui sa loobud poliitika toetamisest ja toetad kohalikke talupidajaid ja väikseid toidutootjaid, siis saame muuta inimese tervemaks ja nii terveneb kogu elukeskkond.

Artikli allikas: autor Tracy Thurman | Brownstone’i instituut

Loe lisaks:

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.