Foto: Toit

Suur toit, suurem vandenõu

Veiko Huuse

0 Shares
0
0

Need, kes sündinud enne 80. ndaid, on näinud suuri muutusi elu igas aspektis, eriti toidus. Toit, vesi ja õhk on terve inimese vundament ja ravim. Nagu kogenumad ja vanemad teadmainimesed räägivad, et täna pole umbrohi ka enam nii roheline ja lõhnav kui enne 80. ndaid. Tänapäeva toit on geenmuundatud ja toidu DNA ei täida seda rolli mis peaks. Toit on muudetud relvaks inimese DNA muutmiseks.

Suur toit, suurem vandenõu

Kui 90. ndatel Eestimaa vabanes NSVL ikkest ja avanesid piirid nii inimeste liikumisele ja infole, sattus Eestimaa järgmisse ikkesse – USA süvariigi võimu alla. Süvariigi kabali liikmed olid põhjalikult tegelenud toidu muutmisega ja katsetanud seda USA elanike peal. Toidu muutmine ja katsetamine hoogustus ja täna on tehtud kõik selleks, et põllumajandus, loomakasvatus, väiketalutootmine enam ei eksisteeriks ilma Kabali kontrollita (Bill Gates “konnamärk”, vms).

Kõik mis toimus USA s, see mõjutas kogu maailma ja mõjutab järelmõjudena veel mitmeid põlvkondi, juhul kui ei juhtu midagi erilist – maa puhastub ootamatult.

Tänapäeva toit on rikkunud mitu põlvkonda. Meditsiini ja tehnoloogia toetusel on ühiskond haige ja teovõimetu. Illustreerib pilt põlvkonnast, kes sündinud peale 80.ndaid ja nemad peaksid olema uue harmoonilise elukeskkonna loojad. Kas nad on?

Toit on suureks läinud.  Sõna otseses mõttes . Jalutuskäik läbi 21. sajandi toidupoe toodete vahekäigu võluks inimesi mis tahes muust ajaloolisest perioodist peale meie oma. Tomatite ja salatipeade suurus on inimkonna ajaloos enneolematu. Vaid mõne lühikese põlvkonnaga oleme harjunud üha enam geneetiliselt muundatud toiduga. See uus toit on palju maitsetum ja vastupidavam kui mineviku toit. Pinnase ja kasvutingimuste erinevused võimaldasid erinevatel põhjustel kasvatatud toidul omada ainulaadseid piirkondlikke maitseid. Müügikoha lähedal kasvatatud toit võimaldas eelistada maitset transporditavuse asemel. Kuigi paljud on kirjeldanud seda toiduainete kvaliteedi langust industrialiseerimise ja tõhususe nõuete tõttu, on palju õigem öelda, et see on  sotsialistlikust instinktist tuleneva valitsuse korruptsiooni tagajärg .

Poliitikud mõlemal pool vahekäiku toetavad üldiselt ideed Ameerikast kui vabaturumajandusest, kuid nad kõik langevad põhilise inimliku eksituse ohvriks: “See, mida näete, on kõik, mis seal on.” Nende soovi kaitsta Ameerika kõrge elukvaliteedi alust varjutavad  lobistid ja tulusad PAC-id otse nende ees . Ajatud targa valitsemise põhimõtted tunduvad tähtsusetud ja kauged, kui Kansani sorgokasvataja valab teie kontorivaibale tõelisi pisaraid. Põllumehe soov hoida asju nii, nagu need on, nakatab kõigi poliitikute meelt, kes temaga juhtuvad suhtlema. Väikesed detailid, nagu tõsiasi, et ta esindab peaaegu riskikindlat korporatiivset talu, kus on keskastme juhtkonna armee, muutuvad tähtsusetuks. Väiksemad talud, kes ei saa lobiste palgata,  saavad paratamatult lühikese pulga otsa,  sest neil pole võimalust poliitikutele nende olemasolu meelde tuletada. Ekslikud poliitikud, kes soovivad liberaalsete põhimõtete austamise asemel valitsuse sekkumise kaudu asjad korda saada, eelistavad paratamatult ettevõtteid nii väiketalunike kui ka Ameerika elanikkonna ees.

Valitsuse suutmatus tegutsemist tagasi hoida on kahjustanud kohaliku köögi kontseptsiooni. Väikestel peretaludel  oli juba raskusi ellujäämisega suurte  , tohutu mastaabisäästuga talude ees ja valitsuse toetus “Ameerika põllumeestele” (piisavalt suured ettevõtted, et hoida alalisi eestkõnelejaid töötajates) muudab selle võitluse ainult raskemaks. Isegi sekkumise seisukohalt oleks parem, kui ebastabiilsemad ettevõtted saaksid rohkem abi, nii tajutaks vabaturgu paremana kui praegune olukord, kus tugevaimad mitme riigi talud saavad kõige suuremat toetust. Kohalik ajalugu ja kasvutingimused ühinesid, et luua rikkalik ja mitmetahuline toidumaastik. Unikaalsed taime- ja loomaliigid säilisid, kuna need leidsid kohalike elanike maitses hinnatud koha. Väikest efektiivsuse vähenemist kompenseerisid piirkondlikud köögid, mis nautisid oma eripära. Siiski on mõned Ameerika piirkonnad soodsamad, et toota piisavalt suuri farme, et taotleda riigiabi. Ameerika leivakorvi suurfarmid tekitasid suurt depressiooni, kuni nad sisenesid  lobitöö ja kasvu spiraali, mida ei olnud võimalik peatada . Tänu tehnoloogilisele paremusele, põllukultuuride homogeensusele ja valitsuse ergutusele suutsid nad hindu langetada nii palju, et kohalikud talud ei saanud enam konkureerida.

Kohalike talude surm poleks kaugeltki nii suur probleem, kui suuremad talud annaksid kasvõi näilise maitse ja kvaliteedi, mida kohalikud talud pakkusid. Toit on kasvanud suureks ja maitsetuks tänu sellele kaastundest õhutatud valitsuse kampaaniale teatud põllumeeste alarühma kaitsmiseks. suurem geograafiline kaugus turgudest, kus tooteid müüakse, on oluliselt suurendanud kindlamate variatsioonide väärtust, mis võivad pärast korjamist hästi küpseda. Taime küljes küpsemine võimaldab rohkem toitaineid siseneda ja suurendada selle maitseprofiili. Tõhusust aitab suurendada ka suuruse kasv, sest suuremat vilja on sageli lihtsam pakkida ja neil on väiksem võimalus puruneda. Kuigi tarbijad eelistaksid kahtlemata maitsekamaid tooteid, on valitsuse stiimulid halvendanud  säilivusaja ja hõlpsa transpordi tähtsuse järjekorda seadmist . Valitsuse rahastatud GMO-uuringud on samuti kiirendanud suurte ja maitsetute toiduainete rohkuse probleemi. GMOde pikaajaline mõju tervisele ei ole teada, kuid kuna need teenivad otseselt kõige paremini rahastatud põllumajandustootjate huve, kontrollivad reguleerivad asutused nende kasutamist harva.

Muu maailm võiks ameeriklasi taas kulinaarselt austada, kui võimulolijatel oleks piisavalt tugev selgroog, et seista vastu nutujuttude üüriraha otsimisele. Elukvaliteet ja kohalik põllumajandus võivad järk-järgult tõusta, kuna põllumajandusmaailma ebaõiglased jõustruktuurid hakkavad muutuma. Tervislikumad ja maitsvamad valikud võivad muutuda pigem normiks kui  kalliks erandiks  , kuna neid ei tõrju enam välja maitsetu toode, mis on mõeldud muuks kui inimtoiduks – ka terve loom ei taha seda toitu enam.

Artikli allikas SchiffGold.com-i kaudu ja toimetas Veiko Huuse

Loe lisaks:

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.