Ühiskond pole valmis sõnavabaduseks

Veiko Huuse

0 Jagamist
0
0

Jagan oma mõtteid sõnavabadusest. Kas saame inimkonnale kätte anda sellise relva nagu “vaba sõna – sõnavabadus”? Sõnal on universumi suurim jõud.

Suur osa inimesi nõuavad valjuhäälselt sõnavabadust. Täna pole maailma ühiskond sõnavabaduseks valmis sellel lihtsal põhjusel, et elukeskkond ja ühiskond pole harmoonias.

Inimene teeb absoluutselt kõik vastupidi Looja algsele loomingule. Selles pole süüdi tänane elus inimene vaid probleem tekkis juba tuhandeid aastaid tagasi, Maa ajaarvestuse järgi.

Sõnavabadus on täna kahepoolselt teritatud bumerang.

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern nimetas ÜROs 23. septembril 2022a. kõnet pidades sõnavabadust “sõjapidamise relvaks” ja kutsus üles selle levikut tuumarelvade kombel piirama.

Jacinda pidas oma kõnet teise mõttega, et inimene ei peaks üldse rääkima, sest Jacinda kuulub Eliidi hulka. Kuid ta ei eksinud, kui me vaatame tema sõnumit teise nurga pealt. Sõnal on suur jõud.

Kes mäletab 90 ndaid, kui Vene okupatsiooni alt Eesti vabanes ja tuli vabadus? Küll oli see vabadus magus:) Kuid kui loom on väga kaua aega puuris olnud ja teha ilma ettevalmistuseta puuri uks lahti ja lasta ta vabadusse, siis ta teeb pigem halba kui head, nii endale kui teistele. Isegi kui oleks tehtud meile koolitus, et kuidas vabas ühiskonnas olla ja käituda, poleks see tulemust andnud, sest poleks olnud koolitajaid ja programme.

Maailma elanikkonna ümberprogrammeerimine orjaks ja idioodiks hakkas toimuma aastasadu tagasi.

Mis on minu jutu mõte? Tahan öelda, et kogu tänane maailm on nii sügaval mustas augus, et sealt ei tõmba keegi seda välja. Meedia avaldab valet, rikub inimeste maineid, tühistab inimesi ühiskonnast, külvab hirmu, tegeleb kellegi propagandaga, juhib globaalset infosõda, jne jne.

Inimene ei oskagi teistmoodi enam käituda, sest meedia on inimesi ümber programmeerinud ja näidanud ette, et kõige parem “magustoit” inimesele on teine inimene. Inimene on juba nii õelaks ja rumalaks tehtud, et ta ei saa arugi kui saadab suvaliselt süüdimatult negatiivseid sõnu või halbu tegusid teiste suunas, et see sõna või tegu võib tal endal pea maha võtta. Või et mõni otsustab kellegi maha tappa, lausa massiliselt, võtab riigiti ette ja teda ei saa takistada. Kuhu oleme jõudnud? Ainult relvad ja kurjad sõnad on jäänud suhtlemiseks! Oleme ju sügaval mustas augus?

Inimestele ei saa veel kätte anda sõnavabadust. Ühsikonnas pole piisavalt harmooniat ja intelligentsi.

Suures pildis ühiskonnas pole harmooniat ja intelligentseid inimesi üldse, on jäänud järgi õelus, kättemaks, viha, kurjus, võimu ja kasuahnus. Sõnavabadus saab olla siis, kui ühiskond elab harmoonias. Harmoonias pole halbu ja negatiivseid, tundetuid sõnu ja tegusid olemas.

Soovin teile jätkuvalt valgust, aega ja armastust.

Veiko Huuse

0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.