Foto: Vladimir Vasiljev

Aega ei eksisteeri?

Erki Veiko

Mida fikseerituma identiteediga inimene, seda suuremana ta muutuse ohtu tajub ning seda vähem on ta valmis seda tunnistama.
0 Jagamist
0
0

Kõrge elutempoga inimesed räägivad, et on kiire ja aega ei ole. Ajapuudusest on saanud moodsa ühiskonna tunnus, millest on puutumata vähesed. Kui aga uskuda füüsikaprofessorit Carlo Rovellit, siis aega ei eksisteeri. Sellest saab järeldada, et ka aja puudust ei eksisteeri, sest millegi puudumiseks peaks see kõigepealt olemas olema. Kuidas siis saab keegi väita, et tal seda pole? Eriti need, kellel pole ette näidata doktorikraadi füüsikas.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded vabast ja harmoonilisest elukeskkonnast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu.