Foto: Herdis Elmend

Jumalik kaos

Herdis Elmend

Olen väga tänulik miskile, mis on suutnud minus säilitada uudishimu pealtnäha ka kõige viletsamas punktis ja usaldan kaost, seda jumalikku tööriista tema põhjalikkuses. Ta teab väga hästi, millisest uksest on edasiminekuks vaja sisse astuda. Ta teab ka seda, kellena ma pöörisest väljun.
0 Jagamist
0
0

Teilhard de Chardini sulest pärineb ettekuulutus: „Ühel päeval, kui oleme tuuled, lained, tõusud-mõõnad ja gravitatsiooni oma kontrolli alla saanud, taltsutame me Jumala auks ka armastuse energiad. Siis, teist korda maailma ajaloos avastab inimene tule.“

Võibolla põleb praegu maailma eri paigus väga valusal moel tuleriidal kõik see, mis on meid meie ehedast olemisest ja aususest eraldi hoidnud. Kaos surub koolipinki, nõuab äratundmist, iseenda sisse astumist ja uue valguse seemne külvamist.

Reisibüroo „Elu“ kingib meile järjekindlalt otserännakuid Ärkamise Vabariiki. Pileti hinnaks on alistumine olemisele, armastusele ja kaosele. Igalühel oma unikaalse alguspunkti, tipnemise ja suure finaaliga.

Mina näiteks ärkan hommikul uudishimuga, mis kaosel täna pakkuda on. Miski pole jääv, ka kaos mitte, sestap tuleb haarata võimalusest teda tänulikkusega kogeda. Et ta pidas mind külastamise vääriliseks, võttes kaasa kogu oma tehnikapargi – minu järgi sätitud, timmitud, taadeldud.

Herdis Elemendi foto

Varsti ta läheb, andes teatepulga üle Algolemuse enda poolt sätitud korrale. Olen seda uutel alustel põhinevat loomist väga oodanud, aga mul polnud aimdustki, et see läbi taolise raputuse tuleb. Millegipärast ei pidanud universum vajalikuks rahumeelsemat moodust toomaks kohale uut hingamist. Aga kuulge, meil on siin tegemist ikkagi armastuse taltsutamisega… millegi tühjatähja pärast ei hakka kaos üldse käsi määrimagi.

Olen väga tänulik miskile, mis on suutnud minus säilitada uudishimu pealtnäha ka kõige viletsamas punktis ja usaldan kaost, seda jumalikku tööriista tema põhjalikkuses. Ta teab väga hästi, millisest uksest on edasiminekuks vaja sisse astuda. Ta teab ka seda, kellena ma pöörisest väljun. Nendele teadmistele ongi kogu see muusika üles ehitatud. Ja vastupanust loobudes sünnib tants ning kõikidest ämbritest võimsaimad triumfiväetised.

Kelmika puusanõksu ja helgeima loomisega uut külviringi, armsad sõbrad!

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Äriidee

Bilderfeller: Ma näen, et projekt „Viirus“ on laitmatult õnnestunud, kuid mõrad – nii palju mõrasid on tekkinud! Asi hakkab käest minema!

Tähendusrändaja tähelepanek

Me läheme üle uuele operatsioonisüsteemile inimteadvuses. Inimkond on iseseisvumise eas. Sest meie ratsionaalne mõistus on jõudnud oma tarkuse teel nähtamatusse. Me oleme mõõtkavas, kus teised ei saa enam aidata nii nagu enne. Kus teised saavad aidata üksnes sinnani, kus lõpeb nähtav plaan, kus laps laseb lahti vanema käest, laev laseb lahti oma ankruköied, inimene on silmitsi oma seletamatu eluandva ja valet ohustava olemusega.

Taas ärkamise aeg

Kallis Eesti rahvas virgu, aja ennast lõpuks sirgu! Ilmunud on uus eestikeelne ja -meelne laul “Taas ärkamise aeg”, mis on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust. Emma Johanna Lepasoo esitatud lugu on sündinud praeguste keeruliste ja segaste aegade vahetu peegeldusena.

Meie olemuseks on vabadus

Meie olemuseks on vabadus. Meie aroomiks on rahu ja rõõm, tarkus, vaikus ja armastus. Tule Sinagi meiega koos kolmapäeval, 7. aprillil, Toompeale rõõmu ja armastust tooma ning Eestit vabaks laulma! Lauluringid orienteeruvalt kell 12 ja kell 13. Oled südamest oodatud looma meiega koos kõrgemat reaalsust!

Hinge ühinemine ja väljumine eraldatusest

HINGE ASPEKTIDE ÜHINEMINE, FRAKTAALIDE ÜLETAMINE. HINGELE on praegu kõige olulisem ühendada kõik aspektid/lõhestatud teadvuseosad iseendas. Hinge eesmärk on Tähe sünd. See algab nii, et kõigepealt hakkavad toimuma sisemised tuumaprotsessid ja luuakse Hinge KESE, kus polaarsused saavad ühendatud. See on ka Kõrgem Süda, mille ümber energia/maailm hakkab keerlema.