Foto: Sharon Mccutcheon

Kuues armastuse keel

Erki Veiko

Kuues armastuse keel lepitab metafüüsilised konarused kahe inimese vahel, mis tekivad pidevast muutumisest.
0 Jagamist
0
0

Gary Chapman lõi populaarseks saanud kontseptsiooni “Viis armastuse keelt”. Selle kohaselt kogeb iga inimene armastust erinevalt. Armastuse keeled on: tunnustus, teenimine, kingitused, kvaliteetaeg ja puudutus. See kontseptsioon on ligi 30 aastat maailmas tiirelnud ja aidanud paljusid inimesi üksteist paremini mõista, kuid aastakümnetega muutub nii mõndagi. See ei tähenda, et viie armastuse keele parim enne oleks möödunud, aga suhteküpsete inimeste maailmas tõuseb üha olulisemale kohale vaimsus, mis väärib eraldi keelt.

Vaimsust võidakse ka kirjeldada kui spirituaalsust, sama lainepikkust, kosmilist ühendust, jumalikku energiat, telepaatiat jne. Nime-eelistusest olenemata on vaimsus paarisuhte oluline osa ning vajab tähelepanu, sõltumata, kas inimesed on sellega valmis tegelema või mitte. Teinekord puudub täpne sõnavara, mis takistab vaimsuse teemal sisukat arutlemist. Isegi kui sõnavara on olemas, ei pruugi sõnadest piisata, et suhelda vaimsel tasandil. Teise vaimse olendiga ühenduse loomiseks on lihtsamaid ja meeldivamaid mooduseid, kui kosmilise terminoloogia merest õigeid piisku noppida ja teist nendega püüdlikult pritsida. Vaimsete praktikate positiivset mõju on empiiriliselt korduvalt tõestatud, ent suuremad teaduslikud avastused on selles vallas veel tulemas.

Teaduslikult on tõestatud, et inimene pole ainult keha ja intellekt. Kui vaim on inimesega kaasasündinud, siis vaimsus puudutab seda osa elust, mida meie silmad pole harjunud nägema, aga me teame, et see eksisteerib. Vaimsete praktikate kohta leiab infot kergelt ja igaühe otsustada jääb, kui pika avastusretke ta ette võtab. Siinkohal käsitleme üht lihtsamat praktikat, mille jaoks pole tarvis pikka teooriat ega abivahendeid. Ruumi sobiva temperatuuri korral võib seda kogeda koos oma kaaslasega ka täiesti alasti. Nii ei jää kahe inimese vahele teisi energiaid, mida esemed, ehted või riided kannavad. Piisab vaid valmisolekust ennast täielikult aktsepteerida ning kõik kahtlused, ebakindlused ja hirmud taanduvad.

Meditatsiooniks võib nimetada füüsilist, emotsionaalset ja vaimset rahuseisundit. Ei midagi rohkemat ega vähemat. Antud meditatsioonil puuduvad nõuded, olgu siis ruumi või keha asendi osas. Ruum võib olla avar või kitsas, kõrge või madal, täpselt selline, nagu parasjagu kasutada. Efektiivse meditatsiooni ainukeseks eelduseks on lõõgastav atmosfäär, mis võimaldab kehal pingetest vabaneda. Kuna pinge ja rahu ei saa olla samaaegseks valdavaks seisundiks, siis tuleks valida keha, kaela, käte ja jalgade asend piisavalt meeldiv, et inimene suudaks mõne minuti rahulikult paigal püsida. Pole mõtet ennast sundida rätsepaistesse või lootose poosi, sest nii on pildilt nähtud. Mõne inimese füsioloogia ei võimaldagi neid poose võtta või ainult lühikeseks ajaks koos pinge ja valuga. Need asendid ei oma antud meditatsiooni kontekstis tähtsust.

Kaks inimest, kes on otsustanud enda ja teise jaoks olla parimas füüsilises, emotsionaalses ja vaimses seisundis, suudavad kindlasti leida aja ja koha, et omavahel vaimselt suhelda. Selleks sobib paarismeditatsioon, mille positiivseid mõjusid ei saa alahinnata. Kes soovib, võib seda nimetada kuuendaks armastuse keeleks. Seda saab ise kogeda, kui võtta kasvõi kümme minutit koos partneriga ja anda praktikale võimalus. Mediteerida on mugav toolil või põrandal istudes, näod vastakuti ja kätest õrnalt kinni hoides. Tundes seljas pinget, võib end millegi vastu toetada. Tundes kätes pinget, lasta sõrmi lõdvemaks, kuni käsi ei hoia koos lihased, vaid ainult naha puudutus.

Sule silmad ja luba rahulikult lahkuda naeratusel, mis tekkis viimasest hetkest, kui sa partnerile otsa vaatasid. Sõltumata, kas olete varem koos mediteerinud või mitte, võib see tunduda kohmetu ja naljakas. Sellest pole midagi, sest sa oled koos inimesega, keda sa usaldad. Jälgi hetkeks, et sinu otsmik, silmalaud ja lõualuu oleks lõdvestunud, aga huuled suletud. Too tähelepanu mõtetelt enda ninasõõrmetesse. Tunne, kuidas õhk liigub ninasõõrmeid puudutades aeglaselt sisse ja välja. Ära kontrolli õhu liikumise kiirust, vaid lase kehal valida naturaalne hingamise tempo. Jälgi hingamist mõned minutid. Sul ei ole kiire. Sul ei ole muresid. Sa oled täiuslik tervik, täpselt nii, nagu sa parasjagu oled. Sa ei saa olla midagi muud, sest muidu sa juba oleks. Sul on hea ja sa oled koos inimesega, keda sa armastad. Tunneta, et see on nii. Tunneta oma pead, kaela, torsot, tagumikku, jalgu ja käsi. Tunneta tervet oma keha korraga ja läbi käte ühendust teise kehaga. Sa võid kogeda energia voolamist, aga ei pruugi. Sa võid kogeda tundmusi, mida ei oska sõnadesse panna. Kindel on see, et sa koged unikaalset ühendust, mida ei asenda mistahes vormis kvaliteetaeg. Vaimses ühenduses pole eesmärke ega rahulolematust. Aeg lakkab olemast, jääb vaid side. Meditatiivne ühendus austab sind ja su partnerit sellisena nagu te olete, täieliku aktsepteerimise puhtas vaimus ning toob seda tunnet igapäevasesse teadvelolekusse. Kuues armastuse keel lepitab metafüüsilised konarused kahe inimese vahel, mis tekivad pidevast muutumisest. Neid nähtamatuid konarusi sõnad ja teod, ükskõik kui meeldivad, siluda ei suuda. Ja seda polegi vaja. Inimeste vahele pole vaja siledamat peegeldust, vaid üksnes leppimist nähtava peegeldusega. Sa tunned seda kõike nii selgelt ja leiad ennast mõttelt, kui kerge ja lihtne on olla. Selleks hetkeks tunneb sinu partner ilmselt sama. Te oletegi saavutanud suhtluse kuuendas armastuse keeles. Kui oled valmis, ava oma silmad.

Võimalik, et esimesel korral kõik ei suju nii roosiliselt. Võib juhtuda, et tugevad emotsioonid ei lase lõõgastuda ja meditatsioonile pühenduda. Siiski on parem püüda, kui kohe alla anda. Kaotada pole midagi, aga võita on rahu ja tänulikkuse tunne.


https://www.5lovelanguages.com
https://positivepsychology.com/science-of-spirituality/
https://www.thewayofmeditation.com.au/meditation-posture

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.

Äriidee

Bilderfeller: Ma näen, et projekt „Viirus“ on laitmatult õnnestunud, kuid mõrad – nii palju mõrasid on tekkinud! Asi hakkab käest minema!