Foto: Aurora Borealis. Twitter

Kiievi Ülemkohtu president peeti kinni miljonite dollaritega

Revo Jaansoo

0 Jagamist
0
0

Ukraina ülemkohtu esimees Vsevolod Serhiiovõtš Kniaziev on ex officio kõrgema justiitsnõukogu liige ja ülemkohtu suurkoja kohtunik. 43-aastane Knjazjev nimetati 2021. aasta oktoobris ülemkohtu esimeheks. Ta oli teatanud otsustavamast võitlusest riigis laialt levinud korruptsiooni vastu.

Kniazev peeti uusimalt kinni, kui ta sai väidetavalt altkäemaksu. Juhtum on seotud miljonite dollarite suuruste altkäemaksumaksetega ülemkohtus, nagu teatas Ukrayinska Pravda.

Ukraina riikliku korruptsioonivastase büroo ja korruptsioonivastase eriprokuratuuri uurimise kohaselt anti väidetavalt ülemkohtu ametnikele 2,7 miljoni dollari suurune altkäemaks. Asitõendina on esitatud foto, millel on diivanil arvukalt dollareid.

Oleh Horetsky oli väidetavalt vahendaja, kes oli väidetavalt maksnud Kniazevile raha, et saada ettevõtte Ferrexpo jaoks soodne otsus. Väidetav altkäemaks olevat tulnud jagada 10 või enama ülemkohtu kohtuniku vahel.

Kostyantyn Ževago ütles intervjuus Forbesile:

Võin täiesti kindlalt ja ilma igasuguse kahtluseta kinnitada, et ma ei tea ühtegi riigikohtu kohtunikku. Mul pole alates 2019. aastast olnud ühtegi kohtumist ühegi riigikohtu kohtunikuga, isegi mitte juhuslikult. Miks just 2019? Enne seda aastat olin ma parlamendi liige ja töötasin Ülemraada õiguskomisjonis. Selle aja jooksul vaatasime üle kohtunike eri tasandite kandidaadid, nii et aeg-ajalt võis ette tulla kohtumisi. Mis aga puutub nendesse konkreetsetesse kohtunikesse, siis ma ei ole teadlik nende professionaalsest kasvust ega sellest, kas neist said ülemkohtu kohtunikud või mitte.

Lisaks selgitas Ževago, et ta ei ole kunagi isiklikult suhelnud advokaadibüroo Horetsky ja Partners juhtivpartneri Oleh Horetskyga.

19. mail 2023 saadetud ametlikus kirjas Ževago selgitas, et ta ei ole seotud õiguskaitseasutuste tegevusega seoses Ukraina ülemkohtu korruptsioonijuhtumiga.

Koostas Revo Jaansoo

Allikad: jungefreiheit.de, theguardian.com, supreme.court.gov.ua, pravda.com.ua, kyivpost.com, Espreso

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?