CDC pidi loobuma ebateaduslikust väitest, et vaktsiinid ei põhjusta autismi

Magnus Nirgi

Kuid sõnastusega “trikitamisest” on palju tähtsam see, et CDC ei saa enam väita, et vaktsiin tervikliku tootena ei põhjusta autismi.
36 Jagamist
36
0
0

Ameerika Ühendriikides asuv haiguste ennetamise ja tõrje keskus CDC pidi oma veebist vaktsineerimise ja autismi alamlehelt[1] eemaldama ebateaduslikud väited, et vaktsiinid ei põhjusta autismi. Informeeritud valiku tegevusvõrgustik (ICAN), kes tegeleb vaktsiinidega seotud teavitustööga, esitas nende vastu hagi[2], et puudub teaduslik alus ning võitis.

Enne: vaktsiinid ei põhjusta autismi, küsimus on lahendatud, uusi uuringuid pole vaja
Pärast: puudub seos vaktsiinide ja autismi vahel, küsimus pole lahendatud, uuringuid on vaja

Erinevate küsitluste järgi väidab 40-70% lapsevanematest, et autism tekkis nende lapsel ühe kuni kuue kuu vanustele lastele tehtavate vaktsiinide tõttu. Ühtlasi peab CDC meediasõda nende lapsevanemate vastu, kulutades suuri summasid maksumaksja raha.

Esialgne põhjendamatu tekst “vaktsiinid ei põhjusta autismi” asendati väitega, et “vaktsiinide ja autismi vahel pole seost”. Lisati uus ebamäärane pealkiri, et “vaktsiinide koostisosad ei põhjusta autismi”. Jutt jätkus ühe koostisosa kohta, kuid pealkiri jätab segaseks, kas see käib mõne üksiku või kõikide koostisosade kohta. Viimast aga väita ei saa, sest puuduvad teaduslikud andmed. Seda kohtu kaudu välja nõutigi.

Selline üldine sõnastus jätab ruumi tõlgenduste abil tõe varjamisele. ICAN jätkab oma tegevust, et uurida täpsemalt välja, mida nad silmas pidasid, ning tegutseb selle nimel, et avaldataks üheselt mõistetav info.

Kuid sõnastusega “trikitamisest” on palju tähtsam see, et CDC ei saa enam väita, et vaktsiin tervikliku tootena ei põhjusta autismi.


[1] https://www.cdc.gov/vaccinesafety/concerns/autism.html

[2] https://www.icandecide.org/ican_press/the-cdc-finally-capitulated-to-icans-legal-demands-and-removed-the-claim-that-vaccines-do-not-cause-autism-from-its-website

36 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Miks sa pole kuulnud, et arstid ei soovita vaktsineerimist?

Meediatööstusel ei olnud juba algusest peale mitte mingit šanssi teda allutanud farmaatsiatööstuse rahalaviini vastu. Ja üheks tulemuseks ongi see, et suur osa inimestest pole kuulnudki, et tegelikult on maailmas väga palju arste, kes vaktsineerimist kritiseerivad.