Suur osa lapsi Saksamaal kannatab maskikandmisest tingitud terviseprobleemide käes

Töö eesmärgiks on juhtida tähelepanu lastele, kes kannatavad maskikandmisest põhjustatud terviseprobleemide käes. Teatatud kõrvalnähtude esinemist tuleb võtta tõsiselt.
0 Jagamist
0
0

Pärast maskikandmise kohustuse kehtestamist Saksamaal hakkas kogunema lugusid maskikandmise kõrvalmõjudest nii lastel kui täiskasvanutel. Kuna puudus süsteem kaebuste registreerimiseks, seati nende sagedusest ja iseloomust ülevaate saamiseks Witten/Herdecke ülikooli algatusel Saksamaal üles veebikeskkond, kus lapsevanematele, arstidele, pedagoogidele jt anti võimalus teatada maskikandmise tulemusel tekkinud terviseprobleemidest lastel. 

20. oktoobril 2020 paluti 363 arstil teha keskkonda sissekandeid ning teavitada lapsevanemaid ja pedagooge veebiaadressil www.co-ki-masken.de asuvast registrist. 26. oktoobriks 2020 oli registrit kasutanud juba 20353 inimest ning sissekandeid maskikandmisest tekkinud kahjustustest oli tehtud 25 930 lapse kohta. Maskide kandmise keskmine aeg oli olnud 270 minutit e 4,5 tundi päevas. Kahjustustest teatanuist 68% olid lapsevanemad. 67,7%-l registreeritud juhtudest väideti, et lapsed ise kurtsid maskikandmisest tulenevate kahjustuste üle, 26% vastasid, et kaebused ei tulnud lastelt endilt.

Muuhulgas teatati järgmistest lastel esinenud kõrvalmõjudest ja sümptomitest:

– ärrituvus (60,4%) 

– peavalu (53,3%) 

– keskendumisraskused (49,5%) 

– vähenenud õnnetunne (49%) 

– vastumeelsus kooli/lasteaeda mineku suhtes (44%) 

– halb enesetunne (42%)

– alanenud õppevõime (38%) 

– unisus, kurnatusetunne, väsimus (36,5%)

– laps magab halvemini kui tavaliselt (31,1%)

– laps magab rohkem kui tavaliselt (25%)

– minestamine (20,7%)

– soovimatus tegutseda/mängida (17.9%)

– iiveldus (16,6%)

– nõrkusetunne (14,7%)

– kõhuvalu (13,5%)

– hingeldamine (12,2%)

– pigistustunne rinnus (8%)

– helid kõrvades (4,5%)

Autorid toonitavad: “Maailma esimene register laste maskikandmise kõrvalmõjude registreerimiseks on pühendatud uuele uurimisküsimusele. Registri kasutamise sagedus ja registreeritud sümptomite spekter viitavad teema olulisusele ning kutsuvad üles korraldama esinduslikke uuringuid, randomiseeritud kontrolluuringuid erinevate maskidega ning riski ja kasu suhte hindamist haavatavate laste puhul.“

Antud töö eesmärgiks on juhtida tähelepanu lastele, kes kannatavad maskikandmisest põhjustatud terviseprobleemide käes. Uuringuga loodetakse panna alus edasisele põhjalikule ja ühtlasti hädavajalikule uurimusele, mille baasil saaks koostada täpse riski-kasu analüüsi maskikandmise mõjust lastele. Teatatud kõrvalnähtude esinemist tuleb võtta tõsiselt ning välja selgitada maskide kandmisega kaasnevad terviseseisundid lastel, täpsustades ka maskikandmisega seotud detailid (kestus, vaheajad ja maski tüüp) ja tingimused koolides.

Käesolev artikkel põhineb platvormil Research Square avaldatud eelpublikatsioonil, uurimistöö esialgne versioon ei ole veel läbinud eelretsenseerimist. 

Laste maskikandmise uuring Tabel 4

Allikas:  https://www.researchsquare.com/article/rs-124394/v1 

Tõlkis Pille Ilves

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.