Foto: Siiri Künnapas

Kuidas Mina loob Meie

Mareliis Raid

Oleme piiritud oma loomises, kui saadame maailma sõnumi otse Südamest. Loome oma igapäevaolemisse selle, millisena soovime enda Uut Maailma näha. Ja usaldada, õigemini vastutada selle teadmise eest, et me oleme Loojad. Iga mõttevärahtusega, iga otsusega, iga sõnapojakesega, valiku ja tegemisega… ja tegemata jätmisega. Oma homse elu loome Me praegu oma täiesti Uues Maailmas ise.
24 Jagamist
24
0
0

Oleme ajas, kus meile jagatakse korraga hulganisti erinevaid õpetusi, kaevatakse välja vanu kombeid ja veel iidsemaid traditsioone, justkui hoomates, et kui tänane ei tööta, siis tuleb minevikust otsida. Tõsi. On uusi ja kombineeritud õpetusi. Meie infoväljas hõljub igasuguseid „tõdesid“ ja „teadmisi“, uusi ja vanu „reegleid“. Mõnikord need resoneerivad meie sisemise maailmaga, teinekord kipuvad olema võõrad, ranged, kohati kitsad ja dogmaatilised, raamistama meie tegelikkuse tunnetust või andma sellele ebaolulise suuna. Me tunneme ise ära meile olulise, kui viibime Voos.

Ajaliin, öeldakse, on tsükliline ring, kus kõik kordub. Ajaliin on üksnes pealtnäha ring oma näilises korduvuses, aga eemalt, külje pealt vaadatuna, on see nagu spiraal, kus kõik korduv on pidevas uuenemises, arengus. Lõputu. Mis oli kunagi, ei tarvitse toimida enam praegu. 

Väga oluline on kogeda ja taastada mälu abil iidseid ja peenemaid harmooniaid, märgata kattuvusi oma tunnetusega Hetkes, kus me viibime, ja iseenda sees. Veel olulisem on ära tunda, mis on igale ühele meist Südames oluline just praegu, ning kes on Meie ja kuidas Mina seda loon. Mis on sees, see on väljas. Mis on minus, see on Meie väljas, Meie Maailmas. Seda teadmist on mõtet kasutada, see on juba Meil Meeles. 

Kui ütlus, et me oleme Loojad, pole pelgalt sõnakõlks, tees, mida me ka viimasel ajal palju kuuleme, siis me oleme piiritud oma loomises, kui saadame maailma sõnumi otse Südamest. Loome oma igapäevaolemisse selle, millisena soovime enda Uut Maailma näha. Ja usaldada, õigemini vastutada selle teadmise eest, et me oleme Loojad. Iga mõttevärahtusega, iga otsusega, iga sõnapojakesega, valiku ja tegemisega… ja tegemata jätmisega. Oma homse elu loome Me praegu oma täiesti Uues Maailmas ise.

Püsigem Voos ja kuulakem oma Sisemist Tarka, kes elab meie Südames. Sest me võime muuta kõike. Ja me muudame.

24 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Kriis on võimalus muutusteks

Oleme piiritud oma loomises, kui saadame maailma sõnumi otse Südamest. Loome oma igapäevaolemisse selle, millisena soovime enda Uut Maailma näha. Ja usaldada, õigemini vastutada selle teadmise eest, et me oleme Loojad. Iga mõttevärahtusega, iga otsusega, iga sõnapojakesega, valiku ja tegemisega... ja tegemata jätmisega. Oma homse elu loome Me praegu oma täiesti Uues Maailmas ise.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.
Silvia Ilves, Meeli Lepson, Karmen Tellisaar, Saale Kareda

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.