Foto: David Gomes

Sotsiaalmeedia teejuht bitipõletuse ajastul

Magnus Nirgi

Tänu meie igapäevaharjumustele, kuna meie suhtlemine käib nende kaudu, on tehnoloogiaplatvormide kätte koondunud meeletu võim. Ja millegipärast on igal võimul halvad kombed asuda tegutsema raamatupõletamise äris.
0 Jagamist
0
0

Koolis õpetatakse lastele, et raamatupõletamine oli üks igati häbiväärne tegu, mida sooritas riigivõim, kelletaolised tänapäeva ühiskonda ei sobi. Kes siis poleks näinud ajalooõpikust pilte 1933. aasta natsi-Saksamaa kuulsast näitest? Õpilasel võib tekkida mulje, et keegi teine ometi nii ei tee. Otsing kallutatud[1] Vikipeedia entsüklopeediast annab tulemuseks nimekirja üle kahesajast teadaolevast juhtumist ajaloos.[2] Tõenäoliselt on raamatupõletamise osas tehtud omakorda raamatupõletamisi ning tegelikult on kõike seda toimunud palju rohkem. Kes poleks kuulnud väidet, et võitjad kirjutavad ajaloo? Julgen väita, et sellised halvad kombed on igal võimul.

Natsi-Saksamaa raamatupõletamine. Vikipeedia foto.

Sotsiaalmeedia platvormid kasvasid pöörase kiirusega tänu rahva usule ja lootusele, et lõpuks ometi on tekkinud koht, kus inimene tänavalt saab öelda tervele maailmale, mida ta mõtleb. Miljardid on loonud või jaganud enda jaoks tähendusrikast sisu. Igaüks on saanud tunda rõõmu, kui tuttav või ka võõras on ilmutanud toetavat arvamust. Kindlasti on ka kurvastusi, vaidlusi ja kõike muud, kuid ilmselt on paljud päri, et kokkuvõttes on sotsiaalmeedia olnud üks fantastiline kogemus suhtlemiseks kogu maailmaga lähedalt ja kaugelt.

Kahjuks on meie usku ja lootust kurjasti ära kasutatud. Tänu meie igapäevaharjumustele, kuna meie suhtlemine käib nende kaudu, on tehnoloogiaplatvormide kätte koondunud meeletu võim. Ja millegipärast on igal võimul halvad kombed asuda tegutsema raamatupõletamise äris. Infotehnoloogia maailmas kutsutakse seda bitipõletamiseks[3].

Konservatiivsed maailmavaated on vasakäärmuslaste poolt löögi all olnud juba pikemat aega. Nende vastu on kasutusele võetud vihakõne[4] konstruktsioon. Tegemist on poliitilise tsensuuriga — sisuliselt räige sõnavabaduse piiramisega.

Võtte kasutajad otsivad välja võimaluse, kuidas enda ideoloogiaga kokkusobimatu siduda negatiivsega. Näiteks leitakse mõne poliitilise oponendi üksik valija, kes on käitunud agressiivselt. Seejärel väidetakse, et tema säärane käitumine on seotud mõtteviisiga. Pärast mida laiendatakse mastaapi ja öeldakse, et kõik tolle poliitiku valijad on ohtlikud ja nende sõnumid tituleeritakse vihakõneks.

Taoliste kastikeste maha joonistamine ja sildistamine hakkas kõigepealt pihta liberaalsete poliitikute leerist. Tänu läbisurutud erinevatele seadustele, kuid ka suurte tehnoloogiaettevõtete juhtomanike soojale vastuvõtule, on tänaseks kõik suuremad sotsiaalmeedia platvormid juba pikemat aega “sinu ohutuse tagamiseks” agressiivselt tegelenud poliitilise tsensuuriga.

Poliitilise tsensuuri probleem

Tuues põhjenduseks ebamäärased kodukorra reeglid, on Facebook, Instragram, Twitter, YouTube jt juba aastaid ja jultunult kustutanud poliitilist sisu. Samas lubab Twitter, mitme allika väitel[5] [6] [7] [8], oma keskkonna kasutajatel kirjutada huvist olla lastega seksuaalvahekorras. Me ei pruugi nõustuda Donald Trumpi poliitikaga, kuid pööraseim näide Twitteri tegevusest on Ameerika Ühendriikide presidendi kasutajakonto kustutamine, millega läks kaasa ka Facebook.[9] Seda olukorras, kus Iraani riigipea on lubanud Iisraeli maa pealt ära pühkida. Kuid tema konto kallale pole veel mindud, kuigi Iisrael on seda nõudnud.[10]

Kui nii juhtub maailma võimsaima sõjaväe juhiga, siis mis valikud on inimesel tänavalt? Olukorra lahendus peitubki inimese igapäevaharjumuste muutmises. Arusaadavalt muutub iga nurgake, kus oleme kaua kükitanud, meile hubaseks ja kalliks. Sest me tassime sinna oma kontaktid ja andmed. Kuid ümber kolides saab võtta kaasa paljutki ja erinevate teenuste väljavahetamine pole tegelikult üldse nii raske.

Facebooki ja Instagrami asemel proovi keskkondi Gab või MeWe

Gabi keskkonda on arendatud üle nelja aasta ning tegemist on päris küpse ja mugava platvormiga, mis funktsionaalsuselt on endisele Facebooki kasutajale kergesti selgeksõpitav. Miljonid kasutajad on teinud viimastel päevadel sinna endale konto. Hetkel on nad väga hõivatud suurest kasutajate koormusest tulenevate probleemide lahendamisega. Kuid täna tundub see kõige võimekam keskkond. Gabi asutaja on konservatiivse maailmavaatega kristlasest tarkvaraarendaja Andrew Torba. Tema tegemiste kohta saad rohkem teada nende uudiste leheküljelt. Arvutis ja ka nutiseadmes saab rakendust kasutada, minnes läbi brauseri aadressile gab.com. Spetsiaalne rakendus iPhone ja Android seadmetele on valmimas lähiajal, kui nüüd bitipõletajad seda ära ei plaani keelata. Vajalik üksnes meili olemasolu.

Kui Gab ei sobi või tahad veel midagi muud proovida, siis MeWe on olemas olnud üle kaheksa aasta. Sellele vaatamata on kujunduse ebamugavuste pärast nende keskkonnas kahjuks ikka veel võib-olla natuke raske tegutseda. Kasutajana on raske aru saada, kus toimub välksuhtlus, postitamine ning kommenteerimine, mis on kuidagi keeruliselt üheks sulatatud. MeWe keskkonda saab kasutada nii brauseris mewe.com kui ka paigaldada rakendus iPhone’i ja Androidi seadmele. Vajalik vaid meiliaadressi olemasolu.

Twitteri, WhatsAppi ja Facebook Messengeri asemel proovi keskkondi Telegram või Gab Chat

Telegrami välksuhtlusrakendus võimaldab inimestel suhelda omavahel nii otse kui ka gruppides, kus sõna saavad võtta kõik. Loodud on erinevad kanalid, kuhu saab kergelt liituda ning võimalus on ühtlasi teha kõnes ja pildis koosolekuid või saateid. Vajalik on telefoni olemasolu, kuid kui iPhone’i või Androidi rakendus on alla laetud ja kasutajakonto tehtud, siis on rakendust võimalik avada ka brauseri kaudu näiteks sülearvutis. Suurem ekraan ja mugavam infot lugeda.

Gabi meeskond on olnud uskumatult viljakas ning tasub uurida ka nende lahendust Gab Chat, kus on nii avalikud kui ka privaatsed jututoad ja sarnaselt Telegramile on siin ka krüpteeritud side.

YouTube’i asemel proovi voogesituslahendusi Rumble või BitChute

YouTube on populaarne, sest seal on palju sisu. Kuid mida rohkem me teisi keskkondi kasutame, seda suurem huvi on autoritel nendesse postitada. Sarnaselt YouTube’i portaalile võimaldab ka Rumble kasutajatel sisu üles laadida ning originaalsisu eest ka tulu teenida. Saadaval brauseris ning eraldi rakendusena nii iPhone’i kui Androidi seadmetele.

BitChute on teine alternatiiv, mille võimalused on piiratumad, kuid mis on kuulus selle poolest, et sinna laevad üles sisu autorid, kes on kõikjalt mujalt ära aetud. Tasub uurida ja kaaluda oma sisu sinna üles panemist ja jälgimist. Kasutatav vaid brauseris.


[1] https://fonte.news/maailm/vikipeedia-on-katkine-susteem-ning-erihuvide-ja-pahalaste-poolt-juhitud-utleb-kaasasutaja

[2] https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_book-burning_incidents

[3] https://www.stopbitburning.com

[4] https://objektiiv.ee/mis-on-vihakone

[5] https://www.breitbart.com/tech/2019/11/26/twitter-allows-pedophiles-to-discuss-attraction-to-minors

[6] https://www.change.org/p/twitter-inc-twitter-address-your-pedophilia-problem-and-change-your-policies

[7] https://lulz.com/meet-the-virtuous-pedophile-network-protected-by-twitter-3954

[8] https://thenextweb.com/socialmedia/2020/01/09/twitter-lets-pedophiles-publicly-discuss-their-sexual-attraction-to-minors-scholar-argues

[9] https://www.theepochtimes.com/twitter-ceo-banning-trump-set-dangerous-precedent-furthered-division_3656165.html

[10] https://nypost.com/2020/07/30/twitter-execs-refused-request-to-remove-ayatollah-khamenei-tweets

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Tänu meie igapäevaharjumustele, kuna meie suhtlemine käib nende kaudu, on tehnoloogiaplatvormide kätte koondunud meeletu võim. Ja millegipärast on igal võimul halvad kombed asuda tegutsema raamatupõletamise äris.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“