Foto: David Gomes

Sotsiaalmeedia teejuht bitipõletuse ajastul

Magnus Nirgi

Tänu meie igapäevaharjumustele, kuna meie suhtlemine käib nende kaudu, on tehnoloogiaplatvormide kätte koondunud meeletu võim. Ja millegipärast on igal võimul halvad kombed asuda tegutsema raamatupõletamise äris.
0 Jagamist
0
0

Koolis õpetatakse lastele, et raamatupõletamine oli üks igati häbiväärne tegu, mida sooritas riigivõim, kelletaolised tänapäeva ühiskonda ei sobi. Kes siis poleks näinud ajalooõpikust pilte 1933. aasta natsi-Saksamaa kuulsast näitest? Õpilasel võib tekkida mulje, et keegi teine ometi nii ei tee. Otsing kallutatud[1] Vikipeedia entsüklopeediast annab tulemuseks nimekirja üle kahesajast teadaolevast juhtumist ajaloos.[2] Tõenäoliselt on raamatupõletamise osas tehtud omakorda raamatupõletamisi ning tegelikult on kõike seda toimunud palju rohkem. Kes poleks kuulnud väidet, et võitjad kirjutavad ajaloo? Julgen väita, et sellised halvad kombed on igal võimul.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.
Veiko Huuse Intervjuu Einar Eilandiga

Kaasaegse infoühiskonna julgeoleku sotsiokultuurilised alused. Videointervjuud Einar Eilandiga. Oluliselt Täiendatud 29.06.2023

Veiko Huuse intervjuud Einar Eilandiga. Einar on mitmekordne magister, insener, teadlane, valitsuste nõuandja, teadustööde autor. Einar tunneb "süsteeme" läbi ja lõhki - nii enam jätkata ei tohi.
Silvia Ilves, Meeli Lepson, Karmen Tellisaar, Saale Kareda

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.