Foto: Ruudu Rahumaru

Südamelaul

Marilii Toots

Ja nüüd lähed Sa pakutud lahingusse. Sul on kaasas Su tugevaimad relvad, mida elu Sulle on andnud – Sinu üha valjenev südame kutse ja elu usaldus. Nüüd lööd Sa selja sirgu ja tead, et Sinu laul on piisavalt vali ning tuleb nii sügavalt hingest, et mittemiski ei suuda seda lõhkuda. Sa hingad. Jah, ikka veel voolavad pisarad. Jah, ikka veel lööb vahel hinge kinni. Aga Sa lähed. Sa ei karda ka hirmu ennast. Sa tunned seda. Sa astud veretusse võitlusesse võitlusest loobudes.
36 Jagamist
36
0
0

Kallis, kui oled oma südame laulu leidnud, siis hoia seda! Ära lõpeta laulmist! Ära lõpeta laulmist just eriti siis, kui elu viib sind lahingusse. Ära lõpeta laulmist eriti siis, kui kõik ümberringi näivad käskivat Sul vaikida. Laula edasi, laula kõvemini, laula vaikselt, laula mõttes, kuid ära lõpeta kunagi oma südame laulu. See on Su elu kutse. See on see, mis paneb Su elama. Ära loobu iseendast ega elu armastusest!

Ja nüüd lähed Sa pakutud lahingusse. Sul on kaasas Su tugevaimad relvad, mida elu Sulle on andnud – Sinu üha valjenev südame kutse ja elu usaldus. Nüüd lööd Sa selja sirgu ja tead, et Sinu laul on piisavalt vali ning tuleb nii sügavalt hingest, et mittemiski ei suuda seda lõhkuda. Sa hingad. Jah, ikka veel voolavad pisarad. Jah, ikka veel lööb vahel hinge kinni. Aga Sa lähed. Sa ei karda ka hirmu ennast. Sa tunned seda. Sa astud veretusse võitlusesse võitlusest loobudes.

Sa oled leidnud oma südame kutse ja see annab Sulle julguse. Sa oled proovinud sellest eemalduda, kuid Su hinge tee ja laul on neil hetkedel alati selginenud ja tugevnenud. Sa tead, kus on Su koht. Sa tead, kus Su süda laulab. Sa tead teed tagasi ühendusse. Sa tead, et elu juhatab Su alati tagasi koju. Su enese käes on kõik relvad. Ja Sa astud nüüd suurde võitlust täis maailma. Sa tunned end ihuüksi. Sest Su ees on vältimatu lahing – on nüüd või mitte kunagi. On kõik ja mitte midagi. Iga hetk loeb. Sa oled oma elus kohal. Sa ei põgene enam, vaid vaatad olevaga tõtt.

Nii Sa astud pealtnäha eemale kõigest, mis paneb Su helisema ja asud lahingusse. Sinus on kerkinud surmahirm, Sa kardad paaniliselt alles hiljuti leitud ja üha valjenevat südame laulu kaotada, Sa kardad leitud ühendust katkestada, Sa kardad taaskord end alt vedada. Sa kardad haiget saada ja kukkuda. Sa kardad haavata saada ja surra. Sa kardad nii meeletult. Aga elu ei anna enam aega ega luba oodata, elu teab, et oled valmis järgmiseks sammuks. Elu teab, et ootamine on lõppenud ja lükkab Su oma lainetesse. Elu teab, et Su hinge kutsub nii tugevalt ühendust, et Sa ei lepi enam vähemaga, kui tõeline armastus.

Ja Sa lähed, sest elu paneb Su proovile. Sa tead, et pead minema, Sa ei saa seda enam vältida. Sügaval sisimas valid Sa kogu aeg armastuse. Sa tead juba, et elu kannab Sind läbi sügava hingeühenduse. Isegi kui Sa pealtnäha vaikid, siis Su süda laulab. Sa hingad vaikselt, kuid sügavalt. Sa ei rabele enam, oled keskendunud. Sa tead, kuhu kuulud. Ja Sa tead, kuhu lähed. Elu teab, et oled valmis hüppama. Elu pakub sulle vabadust. Vabadust meele loodud tingimustest, vabadust hirmu piiratusest. Vabadust elada igas elu hetkes oma südame tões.

Elu pakub Sulle võimalust taguda oma trummi ja laulda laulu nii valjusti, et väline maailm ei pane Sind enam kahtlema, ta ei hoia Sind kinni, väline maailm ei suru Sind enam nurka ega sunni vaikima. Sa võtad oma võitluse vastu. Sa alistud elule. Usalduses, nägemata teed. Sa lähed, ega luba näilisel välisel endale enam kohta näidata või sõnu suhu panna. Sa võitled vabaduse nimel. Sa võitled iseenda südame laulu eest.

Sa lähed, et tulla tagasi koju võitmatuna. Sest Sa tead, et kui see lahing on möödas, ei murra Sind enam miski. Sest Sa tead, et Sa ei põgene enam, võtad elu tee kindlalt ja väärikalt vastu, ei puikle, vaid võidad lahingu elule ühenduses ja alistudes. Sa ei lõpeta südame laulu laulmist! Ja elu ise kannab Su võitluseta läbi lahingu. Sa tead, et tänu oma laulule ja elu armastusele oled võitmatu! Sa tead, et tänu hingest kostvale õrnale helinale leiad Sa alati tee tagasi koju.

Marilii Tootsi loomingu kohta vaata lähemalt projekti Rännud hingemaastikul ja veebilehte Ülitundlik inimene.

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

36 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Kriis on võimalus muutusteks

Ja nüüd lähed Sa pakutud lahingusse. Sul on kaasas Su tugevaimad relvad, mida elu Sulle on andnud - Sinu üha valjenev südame kutse ja elu usaldus. Nüüd lööd Sa selja sirgu ja tead, et Sinu laul on piisavalt vali ning tuleb nii sügavalt hingest, et mittemiski ei suuda seda lõhkuda. Sa hingad. Jah, ikka veel voolavad pisarad. Jah, ikka veel lööb vahel hinge kinni. Aga Sa lähed. Sa ei karda ka hirmu ennast. Sa tunned seda. Sa astud veretusse võitlusesse võitlusest loobudes.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.