Foto: Arne Ader / Loodusemees

Vaba Eesti loomine

Vaba Eesti algab meist endist – igaühest meist. Oleme sündinud imelisel Eestimaal, mis on metsik, ürgne, maagiline ja lõpmatusse sügavusse juhatav nagu ka metsiku, ürgse ja vaba inimese hing. Kutsume Sind osalema Vaba Eesti esimesel suursündmusel laupäeval, 13. veebruaril 2021 algusega kell 13 Essu mõisas.
44 Jagamist
44
0
0

Vaba Eesti algab meist endist – igaühest meist. Oleme sündinud imelisel Eestimaal, mis on metsik, ürgne, maagiline ja lõpmatusse sügavusse juhatav nagu ka metsiku, ürgse ja vaba inimese hing.

Kutsume Sind osalema Vaba Eesti esimesel suursündmusel laupäeval, 13. veebruaril 2021 algusega kell 13 Essu mõisas. Veiko Huuse on algatanud kogukonna loomise Eestis, mis on suveräänne, isemajandav ning Eestimaa inimesi ja loodust väärtustav (vt Vaba Eesti manifesti: www.vabaeesti.ee ). Veiko Huuse on sündinud ja kasvanud maal, tegutsenud eduka ettevõtja ja koolitajana rahvusvahelises mõõtkavas ning tema eluülesandeks on uuesti luua elu kooskõlas loodusega südametunnistuse alusel – vabade loojatena vabal Eestimaal.

Teadvusruumi avardaja Vaba Eesti kogukonnale on uus meediakanal Fonte.News, kelle kaudu kutsume inimesi osalema Vaba Eesti ülesehitamisel iseorganiseerumise meetodil. 

Sündmuse tihedat programmi modereerib Fonte.Newsi toimetaja Erki Veiko ning see koosneb järgmistest osadest:

Algus- ja lõpulaul Helena Trei eeslaulmisel.
kl 13 “Uus ühiskond ja iseorganiseerumine”, esinevad Veiko Huuse, Saale Kareda, Erki Laansalu ja Helen Star Cave.
kl 14 “Tervis ja puhas toit”, esinevad Pille Ilves, Mercedes Merimaa ja Herdis Elmend.
kl 15 “Elu kooskõlas looduse ja kõrgema korrapäraga”, esinevad Vahur-Paul Põldma, Tiina Varatalu, Jaan Väli ja Indrek Vainu.
Seejärel arutelu ja küsimuste esitamine esinejatele ning vaba suhtlus.

Järgnevalt lähemalt esinejatest ja nende teemadest, alustades külalistest.

Helena Trei on mitmekülgne laululooja, kes armastab laulda maakeeles ja -meeles. Sageli lähtub ta regivärsilise laulumaailma mustritest, uskudes, et just see on elav keel, milles helisevad meie puud, allikad, kivid… ja mille kaudu saame kogeda ühenduses olemise rõõmu.

Iidsete tarkuste õpetaja Helen Star Cave räägib rahva ühtsest juhtimise moodusest Circle of Law, mis kunagi tagas tuhandeid aastaid harmoonilise, õiglase ja südametunnistuse järgi elu.

Pille Ilves, Eesti Patsientide Esindusühingu juhataja alates 1994. aastast, teeb ettekande “Uus tervishoid uuenevas ühiskonnas”. Fontele on Pille tõlkinud ja koostanud mitu tervishoiuteemalist artiklit, sh maskide ja laste teemal ning vaktsineerimisest .

Taimetark Mercedes Merimaa esineb teemal “Looduse esmaabi ja immuunsüsteemi tugevdamise võimalusi taimemaailma vägevatega”. Mercedes on raamatute “Minu tee taimede väeni”, “Väega toidud”, “Õitest hingeni” autor ja “Tänapäeva kunksmoori koduapteegi” kaasautor. Mercedesel on majandusküberneetiku ülikooliharidus, taimeravi on ta õppinud Emerson Kolledžis Inglismaal ja elukooli haridust omandanud viimased kakskümmend aastat Audru valla Soomra külas.

Haldjalik Herdis Elmend kõneleb hingeteemal “Toidulausumine” ning enda kohta väljendub ta nii: jalad maas ja pea on kõrgel pilveaugus.

Vahur-Paul Põldma on napisõnaline nii enda iseloomustamisel – talupoegiv näitleja – kui ka teema sõnastusel, milleks on “Salto teral”. Vahur-Pauli ja tema kaasa Marika taluelust oleme Fontes avaldanud kauni teksti “Talu poegimine”.

Tiina Varatalu kõneleb meile teemal “Elu emakeel” ning enda kohta lausub ta nii: “Ma olen eelkõige üks väga sügav teekond teadvustamaks naiselikkuse allikaid, kulgu ja kujunemise lugu.” Tiina sulest leiab lugeja meie lehel kaks teksti: “Elutööst” ning “Armastus on enda tagasiliitmine tervikusse”.

Sõltumatu energiate uurija ja katsetaja Jaan Väli räägib teemal “Kõige alus on energia”.

Metsapoja ja keskkonnaaktivisti Indrek Vainu ettekande pealkiri on “Metsik teekond iseendani” ja lähemalt avab Indrek seda nii: “Iseendaks olemine algab äratundmisest, enda mõistmisest looduse osana ja elusa ühendusest. Maailmal on meid vaja elusa ja vabana, meil on vaja elusat ja vaba maailma. Kas mäletad veel iseenda tõelist olemust, mis loob elusat, metsikut maailma? Kas mäletad veel, et oled loodusjõud?”

Erki Laansalu on Fonte toimetaja ja filmimees, ta on uurinud aastaid iseorganiseerumist ning jagab oma teadmisi nii toimetuses kui ka suursündmusel.

Erki Veiko on Fonte toimetaja, ülikonnameister ja Errieri asutaja, avaldanud raamatu “Kingitus”. Erki sulest on ilmunud Fontes mitu artiklit iseorganiseerumise teemal: “Iseorganiseeruv ükssarvik”, “Kes vahetab pirni ära” ning “Organisatsioon nagu inimene”.

Saale Kareda on Fonte peatoimetaja ja muusikateadlane ning algatanud 2015. aastal uue ühiskondliku liikumise “Uue ühiskonna loomise konverentsidega”.

Sissepääs suursündmusele vabatahtliku annetuse alusel vastavalt võimalusele. Palume kõigil osalejatel enda tulek registreerida aadressil info@vabaeesti.ee, et teaksime tulijate arvu. Ning palun tulge kohale aegsasti, et saaksime täpselt alustada, saali saab sisse alates kella 12.30st.  

Kohtumiseni Vaba Eesti suursündmusel!

44 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.
5G

Valitsus andis 5G inimkatsetele rohelise tule

Vaba Eesti algab meist endist – igaühest meist. Oleme sündinud imelisel Eestimaal, mis on metsik, ürgne, maagiline ja lõpmatusse sügavusse juhatav nagu ka metsiku, ürgse ja vaba inimese hing. Kutsume Sind osalema Vaba Eesti esimesel suursündmusel laupäeval, 13. veebruaril 2021 algusega kell 13 Essu mõisas.

Indrek Vainu: Õnnelikuks teeb lihtne elu

Tutvustame Vaba Eesti homse suurürituse esinejat Indrek Vainut: "Meie valik on elada metsas ja ma ei heida ette korteris elamist, aga tekib küsimus, kas elus olemise eesmärk on kuni surmani lihtsamini elada. Ma soovin, et inimesed saaksid aru, et tegelikult peitub õnn lihtsas elus ja loodusega üks olemises. Et meile on veel jäänud meie maa ja kultuur ning see on esmatähtis. Kõik muu – raha ja staatus – on tühine ja kaduv nagu tolm."
Meri

Vaba Eesti

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.