Foto: Karolina Grabowska

Ettevõte, kus töötajad määravad oma palga ise

Erki Veiko

400 täiskohaga töötajat hoiavad iseorganiseeruvalt käigus innovaatilist ja automatiseeritud tootmist ning määravad enda oskustele ja elukallidusele vastava tasu ise. Avatud palgasüsteemis on töötajad rahul ja keskenduvad väärtusloomele, millest lähtuvalt tõuseb nende palk.
0 Jagamist
0
0

Töötasu on tabu. Sellest ei taheta rääkida, sest pole kombeks ning teinekord keelab töötasu avaldamise ka tööleping. Teisalt on inimesele loomuomane siduda palganumber rahulolu ja saavutustundega. Ehk sellest on saanud omaette eesmärk, mis mõjutab eneseväärtust. Rahuloluküsitlustest aga selgub, et töötasuga on rahul vaid üksikud. Need, kes pole rahul, võiks ametivendade-õdedega palka võrrelda ning arutleda, kuidas rohkem teenida. Seda aga ei tehta, et mitte rikkuda tavasid ja kokkuleppeid. Nõnda nokitseb igaüks omaette ja püüab aimata, kas sama tööd tegevad kolleegid teenivad vähem või rohkem ning püüab mõistatada, miks see nii on. Saladusliku loomuga palgateema on korruptsioonihõnguliste kuulujuttude lemmikväetis. Kuulujutud omakorda tekitavad töökohas segadust, pingeid ja stressi.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.