Foto: Erki Laansalu

Info avalikkus on üks iseorganiseerumise eeldustest

Erki Laansalu

Erki Laansalu on aastaid tegelenud iseorganiseeruva organisatsiooni põhimõtete uurimisega. Oma saatesarjas Ruupor annab Erki hoogu uue maailma loojatele, unistades helgest uuest maailmast, mis on täidetud headuse, soojuse, valguse ja armastusega.
0 Jagamist
0
0

Iseorganiseeruv organisatsioon on kõrgema teadlikkusega koostöö vorm.

Kolm tunnust, mis iseloomustavad iseorganiseeruvaid organisatsioone:

0 Jagamist
Seotud artiklid
Määratlemata

Iseorganiseeruv ükssarvik

Holokraatia on hajustatud juhtimisega organisatsiooniline süsteem, kus puudub jäik hierarhia. Igal organisatsiooni liikmel on roll, mida kirjeldab vastutusala, mille raames tal on õigus otsuseid vastu võtta.

Kes vahetab pirni ära?

Arenguhüpe saab võimalikuks, kui inimeste teadlikkus kasvab. Tehnoloogia on saanud piisavalt küpseks, et meid selle ülesandega aidata, aga tehnoloogia ei saa seda meie eest ära teha. Tehnoloogia pelgalt võimendab meie teadlikkuse taset ning ühiskond peegeldab seda meile tagasi.
Määratlemata

Kriitiline arv ühendusi loob uue ühiskonna

Ma kutsun Sind üles looma neid vajalikke ühendusi ka kaasmaalaste vahel. Ma kutsun Sind arutlema, visualiseerima ning looma uut elukorraldust, mis austab, väärtustab ja toetab inimest, loodust ja planeeti.

Ettevõte, kus töötajad määravad oma palga ise

400 täiskohaga töötajat hoiavad iseorganiseeruvalt käigus innovaatilist ja automatiseeritud tootmist ning määravad enda oskustele ja elukallidusele vastava tasu ise. Avatud palgasüsteemis on töötajad rahul ja keskenduvad väärtusloomele, millest lähtuvalt tõuseb nende palk.

Uue elu loojad

Vana poliitilise süsteemi aeg saab ühel päeval pöördumatult ümber. Üleminekuaeg ei saa olema lihtne, aga nagu oleme siin väljaandes korduvalt kirjutanud, siis iseorganiseerumispõhimõttel südametunnistuse alusel loodav ühiskonnakorraldus on tuleviku tee. Kõigile neile, kes on valmis võtma teadlikult vastutuse oma elu eest ja ka kollektiivsel tasandil. Avaldame uue ühiskondliku liikumise edendaja Veiko Huuse videokommentaari teemal, mida kujutab endast liikumine Vaba Eesti.