Foto: Erki Laansalu

Info avalikkus on üks iseorganiseerumise eeldustest

Erki Laansalu

Erki Laansalu on aastaid tegelenud iseorganiseeruva organisatsiooni põhimõtete uurimisega. Oma saatesarjas Ruupor annab Erki hoogu uue maailma loojatele, unistades helgest uuest maailmast, mis on täidetud headuse, soojuse, valguse ja armastusega.
29 Jagamist
29
0
0

Iseorganiseeruv organisatsioon on kõrgema teadlikkusega koostöö vorm.

Kolm tunnust, mis iseloomustavad iseorganiseeruvaid organisatsioone:

  1. Iseorganiseerumine: kriisikindel organisatsioon, mis majandab ennast ise. Otsustusõigus ja vastutus on teadlikult liikmete vahel ära jagatud.
  2. Terviklikkus: inimesed on organisatsiooni oodatud oma terviklikkuses ja väes – igas inimeses peituva meheliku ja naiseliku poolega, ratsionaalsuse ja emotsionaalsuse, spirituaalsuse ning maise kohalolekuga.
  3. Evolutsiooniline areng: organisatsioon kui elusorganism (nagu mets), kellel on oma kõrgem eesmärk ja missioon ning eksisteerimise põhjus.

Allolevas videos saatesarjast Ruupor tutvustab Erki üht iseorganiseerumise eeldust – kogu info peab olema avalik. Sissejuhatust ühistarkuse teemasse on võimalik järelkuulata siit.

Iseorganiseerumise alased kasulikud materjalid on koondatud järgneva lingi alla.

29 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kes vahetab pirni ära?

Arenguhüpe saab võimalikuks, kui inimeste teadlikkus kasvab. Tehnoloogia on saanud piisavalt küpseks, et meid selle ülesandega aidata, aga tehnoloogia ei saa seda meie eest ära teha. Tehnoloogia pelgalt võimendab meie teadlikkuse taset ning ühiskond peegeldab seda meile tagasi.

Uue elu loojad

Vana poliitilise süsteemi aeg saab ühel päeval pöördumatult ümber. Üleminekuaeg ei saa olema lihtne, aga nagu oleme siin väljaandes korduvalt kirjutanud, siis iseorganiseerumispõhimõttel südametunnistuse alusel loodav ühiskonnakorraldus on tuleviku tee. Kõigile neile, kes on valmis võtma teadlikult vastutuse oma elu eest ja ka kollektiivsel tasandil. Avaldame uue ühiskondliku liikumise edendaja Veiko Huuse videokommentaari teemal, mida kujutab endast liikumine Vaba Eesti.

Organisatsioon nagu inimene

Ratsionaalsuse kõrval on inimene oodatud näitama ka enda emotsionaalset, intuitiivset ja spirituaalset külge. Usutakse, et kõik inimesed on sama väärtuslikud ning nende erinev taust ja kogemused ainult rikastavad kogukonda.