Foto: Helena Lopes

Iseorganiseeruv ükssarvik

Erki Veiko

Holokraatia on hajustatud juhtimisega organisatsiooniline süsteem, kus puudub jäik hierarhia. Igal organisatsiooni liikmel on roll, mida kirjeldab vastutusala, mille raames tal on õigus otsuseid vastu võtta.
0 Jagamist
0
0

“Ükssarvikuks” kutsutakse iduettevõtet, mille turuväärtus ületab ühte miljardit USA dollarit. Neid on meilgi mitu. Põhjusi, miks mõni ettevõte kasvab peadpööritava kiirusega, on kümneid, kuid nendest olulisim on ettevõttele talentide leidmise meetod, mille abil selgitatakse õigete omadustega inimesed. Soov areneda, iseseisvus, vastutusvõime ning avatus on peamised kriteeriumid. Õigete omadustega inimesed vajavad ka õiget kohtlemist. Sellist, mis paneb neid tundma, et neid kaasatakse ja nende arvamust võetakse kuulda.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Indrek Vainu: Õnnelikuks teeb lihtne elu

Tutvustame Vaba Eesti homse suurürituse esinejat Indrek Vainut: "Meie valik on elada metsas ja ma ei heida ette korteris elamist, aga tekib küsimus, kas elus olemise eesmärk on kuni surmani lihtsamini elada. Ma soovin, et inimesed saaksid aru, et tegelikult peitub õnn lihtsas elus ja loodusega üks olemises. Et meile on veel jäänud meie maa ja kultuur ning see on esmatähtis. Kõik muu – raha ja staatus – on tühine ja kaduv nagu tolm."

Kes vahetab pirni ära?

Arenguhüpe saab võimalikuks, kui inimeste teadlikkus kasvab. Tehnoloogia on saanud piisavalt küpseks, et meid selle ülesandega aidata, aga tehnoloogia ei saa seda meie eest ära teha. Tehnoloogia pelgalt võimendab meie teadlikkuse taset ning ühiskond peegeldab seda meile tagasi.