Norra teadlaste uuring: maskid soodustavad hingamisteede haigustesse haigestumist 33-40 protsenti

Revo Jaansoo

0 Shares
0
0

Hiljutine Norra teadusartikkel leidis, et inimesed, kes kannavad näomaski, võivad tõenäolisemalt haigestuda hingamisteede haigustesse, kui need, kes maski ei kanna, vahendab Epoch Times. Ajakirjas “Epidemiology and Infection” avaldatud uuringu käigus analüüsiti maskide kasutamist 3209 Norra elaniku seas.

Norra teadlaste Ingeborg Hess Elgersma, Atle Fretheim, Petter Elstrøm, Preben Aavitsland värskes uuringust selgub, et inimesi jälgiti 17 päeva jooksul ja küsiti seejärel osalejatelt näomaskide kasutamise kohta.

13. novembril Cambridge kirjastuse avaldatud teadusartikli autorite kogutud andmed näitasid, et mida sagedamini katseisikud näomaske kasutasid, seda suurem oli oht hingamisteede haiguste esinemissagedus.

Retsipendid, kes mõnikord või sageli kasutasid maske, oli esinemissagedus 33% suurem, kui neil, kes ei kasutanud kunagi või peaaegu kunagi maske.

Seevastu retsipentide grupis, kes kasutasid näomaske peaaegu alati või alati, esines 40% rohkem nakatumist. Uuringu läbi viinud teadlased tõdesid, et nende saadud tulemused on vastuolus varem samal teemal tehtud uuringutega.

Toimetas Revo Jaansoo

Loe lisaks:

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.