Foto: Mis on Monk Fruit suhkruasendaja?

Looduslik suhkruasendaja Monk Fruit ei tõsta veresuhkrut

Veiko Huuse

Mis on Monk Fruit suhkruasendaja? Kust saab osta? Võrdleme teiste looduslike suhkruasendajatega ja tavalise valge lauasuhkruga.
0 Jagamist
0
0

Otsides rafineeritud suhkrule tervislikumaid alternatiive, kerkib Monk Fruit välja paljutõotava kandidaadina, pakkudes süümepiinadeta magusust. Süveneme selle loodusliku magusaine nüanssidesse ja selle võimalikku mõju meie tervisele.

Monk Fruit’i magususe uurimine: looduslik suhkruasendaja

Mis on Monk Fruit?

Monk Fruit
Monk Fruit viljapuud

Monk Fruit, tuntud ka kui Luo Han Guo – Mungapuuvili, on Kagu-Aasiast pärit väike roheline kõrvits, mida kasvatatakse eriti Hiina ja Tai piirkondades. Seda on sajandeid hinnatud tänu oma raviomadustele ja traditsioonilises hiina meditsiinis loodusliku magusainena.

Mis on Monk Fruit suhkruasendaja?

Monk Fruit suhkruasendaja Golden Stevia pood Fonte.News
Mis on Monk Fruit suhkruasendaja

Monk Fruit suhkruasendaja on saadud Monk Fruit ekstraktist. See on tuntud oma intensiivse magususe poolest, mis sageli ületab tavalise suhkru oma, samas ei sisalda see kaloreid(puhtal, ilma lisanditeta Monk Fruit pulbril) ja ei sisalda süsivesikuid. See muudab selle atraktiivseks võimaluseks neile, kes soovivad valge (laua)suhkru tarbimist magusust ohverdamata vähendada.

Kuidas valmistatakse Monk Fruit suhkruasendajat?

Monk Fruiti magusus tuleneb ühenditest, mida nimetatakse mogrosiidideks, eriti mogrosiidist V, mis võib olla suhkrust kuni 300 korda magusam. Puuviljad purustatakse ja mahl kogutakse, seejärel kontsentreeritakse mogrosiidide eraldamiseks. Saadud ekstrakt kuivatatakse seejärel pulbriks, mida tavaliselt turustatakse Monk Fruit magusainena.

Mungapuuviljasuhkru asendaja eelised tervisele:

Null kalorit: Monk Fruit suhkruasendaja on suurepärane valik neile, kes jälgivad oma kalorite tarbimist, kuna see lisab magusust, ilma et see aitaks kaasa üldisele kaloritarbimisele.
Madal glükeemiline indeks: erinevalt tavalisest suhkrust ei põhjusta Monk Fruit magusaine veresuhkru taseme tõusu, mistõttu sobib see diabeetikutele või neile, kes soovivad oma veresuhkru taset reguleerida.
Antioksüdantsed omadused: Mõned uuringud näitavad, et mogrosiididel, Monk Fruit’i aktiivsetel ühenditel, võivad olla antioksüdantsed omadused, mis võivad pakkuda tervisele kasulikke omadusi, nagu näiteks põletiku vähendamine ja krooniliste haiguste eest kaitsmine.

Facts

Mungapuuviljasuhkru terviseriskid:

Piiratud uuringud: Kuigi Monk Fruit magusainet peetakse üldiselt tarbimiseks ohutuks, on selle mõju pikaajalised uuringud veel uurimisel. Nagu iga “uue toote”(Euroopa, FDA ja teiste “teadlaste” arvates on liiga “vähe” teada) puhul, on oluline jälgida selle mõju tervisele aja jooksul. (Märkus: Pole olnud mitte ühtegi tõendit, dokumenti ega tõestust, et Monk Fruit on tervisele kahjulik) Mida ütleb vabalt saadav infoväli ja teadmainimesed Monk Fruit kohta(igaüks otsustab ise):

Monk Fruit, teaduslikult tuntud kui Siraitia grosvenorii, on kasutatud sajandeid traditsioonilises Hiina meditsiinis ja köögis. See on pärit Lõuna-Hiina ja Põhja-Tai piirkondadest. Monk Fruiti avastamist saab jälgida iidsetest aegadest Hiinas, kus seda kasvatati ja hinnati selle raviomaduste ja loodusliku magususe tõttu.

Väidetavalt on mungad olnud ühed esimestest, kes Monk Fruit’i magustajana kasvatasid ja kasutasid, sellest ka nimi “Munk Fruit”. Täpne ajakava, millal mungad seda toidusse lisama hakkasid, pole täpselt dokumenteeritud, kuna see on tõenäoliselt kirjalikest ülestähendustest eelne. Ajaloolised aruanded viitavad aga sellele, et Monk Fruit on olnud osa Hiina kultuurist ja traditsioonilisest meditsiinist juba üle aastatuhande ning selle kasutamine pärineb 13. sajandist või varem. Mungad on tuntud oma sügava arusaamise poolest taimsetest ravimitest ja looduslikest koostisosadest ning Monk Fruit leidis tõenäoliselt tee nende kulinaarsetesse tavadesse tänu oma magususele ja tervisele.

Võimalikud seedimisprobleemid: Monk Fruit magusaine suurtes kogustes tarbimisel võivad mõnedel inimestel tekkida seedehäired, nagu puhitus või kõhulahtisus(Väidab “ametlik teadus”). Mõõdukus tarbimine on võtmetähtsusega – see nõue on aga iga toidu puhul.(kui sööd näiteks korraga 1-2 kg õunu, võivad tekkida tõsised terviseprobleemid)

Võrdlus teiste suhkruasendajatega:

Stevia: nii Monk Fruit kui ka Stevia on looduslikud magusained, millel on null kalorit ja nende mõju veresuhkru tasemele on tühine. Kuid mõned inimesed leiavad, et Monk Fruit’i maitse on Steviaga võrreldes mahedam ja veidi puuviljamaitseline.
Alluloos: Alluloos on veel üks esilekerkiv suhkruasendaja, mis, nagu ka Monk Fruit, ei sisalda kaloreid ja avaldab minimaalset mõju veresuhkru tasemele. Alluloos ei ole aga nii magus kui Monk Fruit ja võib soovitud magususe saavutamiseks vajada suuremaid koguseid.
Tavaline valge lauasuhkur: erinevalt tavalisest suhkrust annab Monk Fruit magusaine magususe ilma lisatud kalorite või veresuhkru taseme tõusudeta, mistõttu on see eelistatav valik neile, kes soovivad suhkru tarbimist vähendada. Parasiitidele ei meeldi üldse Monk Fruit! Mida Monk Fruit ei tee aga Valge lauasuhkur teeb: Tavaline suhkur ja suhkrustatud toidud (kuhu on lisatud suhkrut: valge, pruun, kookos, roo, jt.) tõstab veresuhkrut, ei sobi diabeetikutele, valge suhkur tõstab kehakaalu, valge suhkur on enamus haiguste algpõhjustaja – suhkur on kõigi parasiitide peamine toit ja parasiitide kolooniad tekitavad kõik haigused(sh. vähki). Loe suhkru kohta lisaks SIIT.

Sobivus diabeetikutele ja üldine soovitus:

Monk Fruit suhkruasendaja on sobiv valik diabeetikutele või neile, kes soovivad oma veresuhkru taset reguleerida. Selle madal glükeemiline indeks ja nullkalorisisaldus muudavad selle atraktiivseks alternatiiviks tavalisele suhkrule. Kuid nagu iga toitumise muudatuse puhul, on mõõdukus võtmetähtsusega ja isikupärastatud nõuannete saamiseks on oluline konsulteerida tervisenõustajaga.

Järeldused:

Kokkuvõtteks võib öelda, et Monk Fruit suhkruasendaja pakub looduslikku kalorivaba magusust, mis võib olla väärtuslik lisand tervislikule toitumisele. Kuigi selle pikaajaliste mõjude täielikuks mõistmiseks on vaja rohkem uuringuid, on see paljutõotav alternatiiv traditsioonilistele magusainetele neile, kes soovivad vähendada suhkrutarbimist ja parandada üldist tervist.

Kust saab osta Monk Fruit suhkruasendajat?

Paljud tuntud rahvusvahelised tervisetoodete epoed pakuvad erinevaid Monk Fruit suhkuasendaja segusid. Golden Stevia epoes on olemas 3 erinevat Monk Fruit suhkruasendajat:

Puhas Monk Fruit suhkrusendaja 1:18 (see number näitb magusust võrreldes tavalise valge lauasuhkruga ehk 1 tl Monk Fruit suhkruasendajat = 18 tl tavalist valget lauasuhkrut)

Pure Monk fruit extract Luo Han Guo suhkruasendaja 1:18 Golden Stevia

Monk Fruit segatuna Allulosega 1:10

Monkfruit allulose 10 sweetener golden stevia

Monk Fruit segatuna erütritooliga 1:10

Monk Fruit Erütritooliga 1:10 suhkruasendaja Munga vili Luo Han Guo

Artikli autor Veiko Huuse

Loe lisaks:

0 Jagamist
Seotud artiklid

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.